Ćwiczenia na biceps - 3 najlepsze ćwiczenia

Czy masz pragnienie, aby Twoje bicepsy się wyróżniały i czy brakuje Ci kilku dobrych ćwiczeń na bicepsy?

Więc czytaj dalej w tym poście, gdzie dostaniesz 3 łatwe ćwiczenia, które na pewno sprawią, że twoje bicepsy będą się wyróżniać.

Co to są bicepsy?

Na przedniej części ramienia jest biceps, a poniżej biceps jest brachialis, i choć nie jest to tak widoczne, to pomaga zwiększyć ogólny obwód ramienia i dać ładniejszy, bardziej podniesiony mięśni.

Sposób na duży biceps

To, co naprawdę chcesz wiedzieć, to jak uzyskać duże bicepsy - więc zaczynajmy!

Biceps to prosty mięsień do trenowania. W rzeczywistości jest to jeden z najprostszych mięśni, jakie można trenować.

Podstawowo, biceps jest mięśniem, który podnosi przedramię w kierunku górnej części ramienia. Tak więc, aby trenować biceps, tak naprawdę wystarczy zgiąć ramię. To takie proste.

Biceps nie jest alfa omega, aby wyglądać muskularnie i dlatego nie należy traktować priorytetowo bicepsów w stosunku do reszty ciała.
Wiele osób uważa, że nie uzyskają treningu bicepsów, jeśli nie wykonują ćwiczeń, które są wyłącznie ćwiczeniami bicepsów. Nie jest to prawdą, ponieważ wiele ćwiczeń dotyka również bicepsów. To dlatego widzisz wielu ludzi, którzy mają duże bicepsy bez wykonywania ćwiczeń na bicepsy. Biceps jest często używany w ćwiczeniach pleców, takich jak podciąganie i wiosłowanie.

Ile ćwiczeń na biceps i jak często?

Ponieważ biceps jest małym mięśniem, nie miałoby sensu wykonywanie kilku różnych ćwiczeń na biceps. Różne ćwiczenia trenują biceps mniej więcej w ten sam sposób. Dlatego zalecamy 1-2 ćwiczenia. Jedno ćwiczenie na sam biceps i jedno ćwiczenie na mięsień ramienny.

Mięsień ramienny najskuteczniej trenuje się wykonując ćwiczenie, w którym dłoń jest skierowana w dół.

4 najlepsze ćwiczenia na biceps

#1 Curl koncentracyjny

To ćwiczenie charakteryzuje się wysokim stopniem aktywacji bicepsów. Wynika to z dobrej stabilizacji ramienia, a co za tym idzie mniejszej kompensacji ze strony mięśni otaczających.
Ćwiczenie wymaga jedynie ławeczki i hantli. Siadasz na ławce, bierzesz hantel do ręki i opierasz łokieć o wewnętrzną stronę uda. Zaczynając z wyprostowaną ręką, powoli przynieś hantel do klatki piersiowej i powoli opuść go ponownie.

#2 Biceps curl w maszynie linowej

Biceps curl w maszynie kablowej jest niesamowicie skuteczny, a tutaj jest również dobra okazja do stopniowego zwiększania obciążenia.
Możesz umieścić odpowiednią ilość masy ciała i chwycić za uchwyt, ciągnąc go w górę, więc masz rozciągnięte ramiona. Odchyl się lekko do tyłu i trzymaj łokcie na zewnątrz od bioder. Pociągnij uchwyt aż do podbródka, nie ruszając łokciami i powoli wyprostuj ręce z powrotem.

#3 Regularne loki bicepsów z hantlami

To ćwiczenie na biceps jest klasycznym, a także tym, które wybiera większość osób rozpoczynających trening bicepsów. Jest to łatwe do zrobienia i wymaga tylko parę hantli.
Podnieś hantle i obrócić hantle tak, że dłonie są skierowane do przodu. Ugnij lekko kolana i stań z lekko rozstawionymi stopami. Trzymając łokcie przed biodrami, podnoś po jednym hantlu na raz, nie ruszając łokciami. Podnieś ramiona powoli w górę i w dół.

Ćwiczenia na biceps bez ciężarków

Najbardziej efektywnym ćwiczeniem bez ciężarków jest zdecydowanie podciąganie się. Podciąganie jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swoich bicepsów i nie musisz wykonywać żadnych innych ćwiczeń na bicepsy, jeśli tylko wykonasz to ćwiczenie, mimo że jest to tak naprawdę ćwiczenie na plecy.

Inną opcją jest znalezienie czegoś ciężkiego w domu, a następnie podniesienie tego. Wszystko jest możliwe, ponieważ jest to prosty mięsień do trenowania, gdzie wszystko, czego potrzebujesz, to podnieść rękę.

Ćwiczenia na biceps z hantlami

Większość ćwiczeń na biceps jest wykonywana z hantlami, a to jest również zdecydowanie najłatwiejsze. Wszystkie ćwiczenia na biceps można wykonywać z parą hantli - zwykłe podwijanie bicepsa, podwijanie koncentracyjne itd.

Ćwiczenia na biceps z linką

Jeśli masz możliwość, to najlepiej byłoby trenować bicepsy w wieży kablowej na siłowni.
Powodem tego jest to, że trening z kablami ma jedną wielką zaletę nad hantlami: stały nacisk na mięśnie. Kiedy trenujesz biceps z hantlami, będzie punkt na dole ćwiczenia i punkt na górze ćwiczenia, gdzie nie masz żadnego nacisku na biceps. Z drugiej strony, jeśli wykonujesz biceps curls w podciąganiu linowym i stoisz 0,5 metra od wieży, lina nadal będzie wywierać nacisk na biceps, nawet jeśli podniosłeś ją do góry.

Ćwiczenia na biceps z gumą

To jest właściwie prawie to samo, co trening bicepsów w wieży kablowej. Bungees to świetne narzędzie siłowe.
Wspaniałą rzeczą w treningu z gumkami jest to, że nacisk na biceps stopniowo wzrasta im wyżej podnosisz ramiona, ponieważ gumki są rozciągnięte.

Biceps jest najsłabszy, gdy jest rozciągnięty, więc to całkiem idealne dopasowanie, że jest pod najmniejszym naciskiem, gdy jest rozciągnięty, a potem stopniowo dostaje więcej nacisku, gdy podnosisz rękę.

Nasze exertubes w szczególności są świetne do tego celu, dodatkowo nie kosztują zbyt wiele i można je łatwo spakować do torby lub walizki.

Czy mogę trenować biceps w domu?

Tak, można trenować biceps w domu! Z hantlami, sztangami i gumkami. Z reguły nie wymaga to dużego sprzętu. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i znajdź to, czego potrzebujesz.

Połączenie ćwiczeń na biceps i triceps

Duży i dobrze wyszkolony biceps nie sam w sobie zrobić duży i dobrze wyszkolony górnej ramienia. Ważne jest, aby skupić się również na tricepsach, które nadają ramieniu pełności. Trenując również triceps, rozkładasz również siłę ramienia i otrzymujesz bardziej wytrenowane ramię. Ważne jest, aby zrównoważyć swój trening tak, aby uniknąć kontuzji.
Triceps pomaga również bicepsom osiągać lepsze wyniki, więc ważne jest, aby traktować je priorytetowo.

Mamy nadzieję, że ten wpis okazał się przydatny. Zapraszamy do dzielenia się i komentowania.

Wszystko o sprzęcie i maszynach treningowych w Apuls.dk

W firmie Apuls specjalizujemy się we wszystkich sprzęt do ćwiczeńi maszyny do ćwiczeń,dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania dla zdrowszego stylu życia. Poznaj naszą ekscytującą ofertę na tej stronie już dziś!