Dbaj o siebie podczas robienia pompek

Uważaj na siebie:

>

Zachowaj napięte mięśnie brzucha (przyciśnij pępek do kręgosłupa) i utrzymuj kręgosłup w neutralnej pozycji przez cały czas trwania ćwiczenia, aby wyeliminować niepotrzebne obciążenie pleców.

Prawidłowe ułożenie rąk:
To, gdzie umieścisz ręce ma duży wpływ na Twoją pompkę. Im szersze ułożenie rąk, tym więcej mięśni aktywujesz w plecach. Im węższa pozycja rąk, tym bardziej izolowany trening. Im węższe ułożenie dłoni, tym bardziej aktywujesz triceps.

Odciążenie nadgarstków:
Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból w nadgarstkach, gdy naciskasz dłonią na podłogę, możesz zmniejszyć nacisk, kładąc na podłodze dwa lekkie hantle i trzymając je zamiast nich.

Oddychanie:
Wdychaj w trakcie zginania ramion i przesuwania się w kierunku podłogi. I zrób wydech, rozciągając ramiona i wypychając się z powrotem do góry.

Bądź cierpliwa:
Nie proś swojego ciała o więcej, niż jest gotowe. To prowadzi tylko do niechlujstwa. Jeśli jesteś zupełnie początkujący, zacznij od 3-5 powtórzeń. Następnie dodawaj więcej z tygodnia na tydzień, aż będziesz w stanie wykonać 3-5 zestawów po 12-15 powtórzeń. Następnie możesz wybrać bardziej wymagającą odmianę pompek. Rób pompki co najmniej dwa razy w tygodniu, jeśli naprawdę chcesz zobaczyć i poczuć efekty.