Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Dbaj o siebie podczas robienia pompek

Uważaj na siebie:

>

Zachowaj napięte mięśnie brzucha (przyciśnij pępek do kręgosłupa) i utrzymuj kręgosłup w neutralnej pozycji przez cały czas trwania ćwiczenia, aby wyeliminować niepotrzebne obciążenie pleców.

Prawidłowe ułożenie rąk:
To, gdzie umieścisz ręce ma duży wpływ na Twoją pompkę. Im szersze ułożenie rąk, tym więcej mięśni aktywujesz w plecach. Im węższa pozycja rąk, tym bardziej izolowany trening. Im węższe ułożenie dłoni, tym bardziej aktywujesz triceps.

Odciążenie nadgarstków:
Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból w nadgarstkach, gdy naciskasz dłonią na podłogę, możesz zmniejszyć nacisk, kładąc na podłodze dwa lekkie hantle i trzymając je zamiast nich.

Oddychanie:
Wdychaj w trakcie zginania ramion i przesuwania się w kierunku podłogi. I zrób wydech, rozciągając ramiona i wypychając się z powrotem do góry.

Bądź cierpliwa:
Nie proś swojego ciała o więcej, niż jest gotowe. To prowadzi tylko do niechlujstwa. Jeśli jesteś zupełnie początkujący, zacznij od 3-5 powtórzeń. Następnie dodawaj więcej z tygodnia na tydzień, aż będziesz w stanie wykonać 3-5 zestawów po 12-15 powtórzeń. Następnie możesz wybrać bardziej wymagającą odmianę pompek. Rób pompki co najmniej dwa razy w tygodniu, jeśli naprawdę chcesz zobaczyć i poczuć efekty.