Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Dobre poranki

Good Mornings to ćwiczenie, które trenuje glutei - konkretnie gluteus maximus (mięsień kulszowy wielki) - oraz erector spinae (grupa mięśni prostujących i obracających plecy). Dodatkowo, jest to bardzo dobre ćwiczenie na mięśnie tylnej części uda (z wyjątkiem) głowy krótkiej dwugłowego uda (mięsień dwugłowy uda znajdujący się z tyłu lub z tyłu, który zgina się tylko w stawie kolanowym), aby ułatwić sobie to ćwiczenie można lekko zgiąć kolana. Oprócz zginania w stawie kolanowym, mięśnie znajdujące się z tyłu uda są odpowiedzialne za rozciąganie stawu biodrowego i odchylanie miednicy do tyłu. Jeśli stoisz pochylony, oznacza to, że mięśnie rozciągają górną część ciała w górę, pod warunkiem, że jednocześnie wykonujesz izometryczny skurcz mięśni brzucha i erector spinae (grupa mięśni prostujących i obracających plecy).

Przewodnik po Goodmornings:

>
  1. Stań w niewielkiej odległości między stopami
  2. Umieść sztangę w poprzek trapezu (mięsień, który biegnie od tyłu czaszki i pionowo w dół po każdej stronie kręgosłupa do jednego z ostatnich kręgów piersiowych), na wysokości ramion lub nieco niżej
  3. Wdychaj i pochyl się do przodu od bioder, aż górna część ciała będzie mniej więcej równoległa do podłogi
  4. Upewnij się, że trzymasz plecy prosto
  5. Powróć do pozycji wyjściowej i zrób wydech

Ważne na dobry poranek:Nigdy nie należy używać dużych ciężarów w tym ćwiczeniu ze względu na obciążenie dolnej części pleców.

Fakty o Good Mornings: Jeśli będziesz wykonywać to ćwiczenie regularnie, zmniejszysz ryzyko kontuzji podczas wykonywania ciężkich przysiadów.

Faza negatywna ćwiczenia - kiedy pochylasz się do przodu, ale jednocześnie jest naprawdę dobra do rozciągania mięśni z tyłu uda. 

Dobre rady na dobry poranek: Utrzymując wyprostowane nogi podczas pochylania się do przodu od strony bioder, wydłużasz mięśnie z tyłu uda. Pomoże to poczuć, jak mięśnie kurczą się (ściągają) podczas prostowania górnej części ciała z powrotem do góry. Decydując się na zgięcie w kolanach podczas pochylania się do przodu z biodra, rozluźniamy mięśnie z tyłu uda, dzięki czemu zgięcie do przodu staje się łatwiejsze do wykonania.

To ćwiczenie jest zarówno ćwiczeniem na nogi, jak i na pośladki.