Dobre poranki

Good Mornings to ćwiczenie, które trenuje glutei - konkretnie gluteus maximus (mięsień kulszowy wielki) - oraz erector spinae (grupa mięśni prostujących i obracających plecy). Dodatkowo, jest to bardzo dobre ćwiczenie na mięśnie tylnej części uda (z wyjątkiem) głowy krótkiej dwugłowego uda (mięsień dwugłowy uda znajdujący się z tyłu lub z tyłu, który zgina się tylko w stawie kolanowym), aby ułatwić sobie to ćwiczenie można lekko zgiąć kolana. Oprócz zginania w stawie kolanowym, mięśnie znajdujące się z tyłu uda są odpowiedzialne za rozciąganie stawu biodrowego i odchylanie miednicy do tyłu. Jeśli stoisz pochylony, oznacza to, że mięśnie rozciągają górną część ciała w górę, pod warunkiem, że jednocześnie wykonujesz izometryczny skurcz mięśni brzucha i erector spinae (grupa mięśni prostujących i obracających plecy).

Przewodnik po Goodmornings:

>
  1. Stań w niewielkiej odległości między stopami
  2. Umieść sztangę w poprzek trapezu (mięsień, który biegnie od tyłu czaszki i pionowo w dół po każdej stronie kręgosłupa do jednego z ostatnich kręgów piersiowych), na wysokości ramion lub nieco niżej
  3. Wdychaj i pochyl się do przodu od bioder, aż górna część ciała będzie mniej więcej równoległa do podłogi
  4. Upewnij się, że trzymasz plecy prosto
  5. Powróć do pozycji wyjściowej i zrób wydech

Ważne na dobry poranek:Nigdy nie należy używać dużych ciężarów w tym ćwiczeniu ze względu na obciążenie dolnej części pleców.

Fakty o Good Mornings: Jeśli będziesz wykonywać to ćwiczenie regularnie, zmniejszysz ryzyko kontuzji podczas wykonywania ciężkich przysiadów.

Faza negatywna ćwiczenia - kiedy pochylasz się do przodu, ale jednocześnie jest naprawdę dobra do rozciągania mięśni z tyłu uda. 

Dobre rady na dobry poranek: Utrzymując wyprostowane nogi podczas pochylania się do przodu od strony bioder, wydłużasz mięśnie z tyłu uda. Pomoże to poczuć, jak mięśnie kurczą się (ściągają) podczas prostowania górnej części ciała z powrotem do góry. Decydując się na zgięcie w kolanach podczas pochylania się do przodu z biodra, rozluźniamy mięśnie z tyłu uda, dzięki czemu zgięcie do przodu staje się łatwiejsze do wykonania.

To ćwiczenie jest zarówno ćwiczeniem na nogi, jak i na pośladki.