Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Hantle Romanian Deadlift

To ćwiczenie trenuje mięśnie pośladkowe - konkretnie gluteus maximus (mięsień kulszowy wielki) - oraz erector spinae (grupa mięśni, które prostują i obracają plecy). Dodatkowo, jest to bardzo dobre ćwiczenie na mięśnie tylnej części uda (z wyjątkiem) głowy krótkiej dwugłowego uda (mięsień dwugłowy uda znajdujący się z tyłu lub z tyłu, który zgina się tylko w stawie kolanowym), aby ułatwić sobie to ćwiczenie można lekko zgiąć kolana. Oprócz zginania w stawie kolanowym, mięśnie znajdujące się z tyłu uda są odpowiedzialne za rozciąganie stawu biodrowego i odchylanie miednicy do tyłu. Jeśli stoisz pochylony, oznacza to, że mięśnie rozciągają górną część ciała w górę, pod warunkiem, że jednocześnie wykonujesz izometryczny skurcz mięśni brzucha i erector spinae (grupa mięśni prostujących i obracających plecy).

Przewodnik po Romanian Deadlift z hantlami:

  1. Stań w niewielkiej odległości między stopami
  2. Umieść hantle w każdej ręce z uchwytem nadgarstkowym, dłonie skierowane do ciała
  3. Wdychaj i pochyl się do przodu od bioder, aż górna część ciała będzie mniej więcej równoległa do podłogi
  4. Upewnij się, że trzymasz plecy prosto
  5. Powróć do pozycji wyjściowej i zrób wydech

Uwaga na Dumbbell Romanian Deadlift:Nigdy nie powinieneś używać dużych ciężarów w tym ćwiczeniu ze względu na obciążenie dolnej części pleców.

Fakty na temat Dumbbell Romanian Deadlift:Jeśli będziesz wykonywać to ćwiczenie regularnie, zmniejszysz ryzyko kontuzji podczas wykonywania ciężkich przysiadów.

Negatywna faza tego ćwiczenia - kiedy pochylasz się do przodu, ale jest również naprawdę dobra do rozciągania mięśni z tyłu uda.

Dobra rada dla Dumbbell Romanian Deadlift: Utrzymując nogi prosto podczas pochylania się do przodu od bioder, wydłużasz mięśnie z tyłu uda. Dzięki temu lepiej poczujesz, jak mięśnie kurczą się (ściągają) podczas prostowania górnej części ciała. Wybierając zgięcie w kolanach podczas pochylania się do przodu z biodra, rozluźniasz mięśnie z tyłu uda, dzięki czemu zgięcie do przodu staje się łatwiejsze do wykonania.

To ćwiczenie jest zarówno ćwiczeniem na nogi, jak i na pośladki.