Jak kupić odpowiedni crosstrainer

Poniżej znajduje się lista kontrolna, której należy przestrzegać przy zakupie crosstrainer

Czy kupujesz crosstrainer tutaj od nas, czy gdzie indziej, ważne jest, abyś miał jasność co do poniższych punktów, tak abyś był pewien, że dostaniesz model, który idealnie Ci odpowiada.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania przed zakupem crosstrainera, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 60 62 71 00 lub adresem e-mail info@apuls - tutaj zawsze otrzymasz szczerą i rzetelną poradę.

TypTutaj musisz wybrać, czy Twój crosstrainer powinien być napędzany przednim czy tylnym kołem.

Modele napędzane tylnym kołem są najbardziej powszechne, ponieważ zajmują bardzo mało miejsca i dlatego łatwo je przechowywać w domu.

Modele napędzane przednim kołem zajmują więcej miejsca, ale mają bardziej naturalny ruch, dzięki długiej długości kroku. Ciężar jest zazwyczaj większy, a użytkownik stoi na crosstrainerze wyżej. W związku z tym stawia to nieco większe wymagania w zakresie warunków dostępu oraz wysokości sufitu w domu. Trenażery crossowe z napędem na przednie koła są często używane w siłowniach, ponieważ zapewniają po prostu najlepsze wrażenia z użytkowania.

Maksymalna waga użytkownika

Maksymalna waga użytkownika jest niezwykle ważna, ponieważ ujawnia jakość budowy trenera crossowego.

Jest zatem bardzo ważne, abyś sprawdził ten czynnik, niezależnie od tego, czy ważysz 60 kg czy 100 kg. Trenażer crossowy, który jest w stanie udźwignąć 150 kg, zawsze będzie znacznie bardziej stabilny podczas ćwiczeń niż model, który może udźwignąć tylko 100 kg.

Optymalna stabilność zapewnia wysoką motywację i wyższe poczucie jakości.

Długość kredy

Długość kroku decyduje o tym, jak naturalne będzie uczucie podczas treningu.

Bardzo krótki krok o długości 28-35 cm będzie bardziej przypominał jazdę na rowerze, a dłuższy krok o długości 40-58 cm będzie bardziej przypominał bieganie. Długa długość kroku jest wyraźnie preferowana, jeśli zależy Ci na komfortowym i naturalnym treningu.

Układ hamulcowy

Układ hamulcowy może być albo magnetyczny, elektromagnetyczny lub powietrza

Wszystkie 3 systemy hamulcowe dają dobry opór, więc to głównie trwałość musisz rozważyć.

System magnetyczny działa poprzez fizyczne przesunięcie potężnego magnesu bliżej koła zamachowego, aby zwiększyć opór, i odwrotnie aby go zmniejszyć. Jest to rozwiązanie najtańsze w produkcji i dlatego będzie można je znaleźć w najtańszych modelach. Jest w porządku i ma żywotność, która jest zwykle ponad 10 lat.

Hamulce elektromagnetyczne mają tę wielką zaletę, że nie ma żadnych ruchomych części. Jest to po prostu cewka, w której siła jest zmniejszana lub zwiększana bez rzeczywistego fizycznego ruchu. Zapewnia to bardziej stabilny opór, który jest również silniejszy i ma dłuższą żywotność.

Większość ludzi doświadczy wystarczającego oporu w niedrogim systemie magnetycznym.

Programy szkoleniowe

Liczba może być ważna dla niektórych, aby utrzymać wysoką motywację.

Większość cross trainerów ma 10-12 programów treningowych i to powinno wystarczyć dla większości. W dłuższej perspektywie powinieneś pomyśleć o dobrym widoku, telewizorze lub czymś podobnym, aby zwiększyć motywację.

Bluetooth

Ta funkcja może zapewnić ogromny zastrzyk motywacji, ponieważ otrzymujesz niezwykle wiele opcji w zakresie programów treningowych, statystyk, użytkowników i wiele więcej.

Jeśli crosstrainer posiada tę funkcję bluetooth, można go podłączyć do tabletu/iPada lub smartfona.
Dzięki temu przejmuje kontrolę nad crosstrainerem, a darmowa aplikacja, umożliwia trening gdziekolwiek chcesz i tworzenie programu treningowego w oparciu o konkretną lokalizację. Twój tablet / smartfon będzie po prostu korzystać z Google Maps, aby utworzyć program treningowy, w dół Champs Elysees we Francji lub Strandpromenaden w Kopenhadze. Opór jest kontrolowany przez to, jak gradient jest w rzeczywistości, dając Ci nieograniczoną liczbę treningów na crosstrainerze.

Ta funkcja bluetooth zwiększa cenę maszyny, ponieważ producent musi zapłacić licencję dla Ciebie i wbudować funkcję w komputer. Z drugiej strony, gdy kupisz cross-trainer z tą funkcją, jest ona darmowa.

Regulacja oporu

Są 2 rodzaje regulacji oporu na crosstrainerach. Ręczna lub elektroniczna.

Najtańsze modele wyposażone są w ręczną regulację oporu i dlatego nie mogą posiadać automatycznych programów treningowych.

Elektronicznie sterowany opór daje crosstrainerowi o wiele więcej możliwości programów treningowych, a także sprawia, że jest on dla Ciebie wygodniejszy, ponieważ musisz skupić się tylko na treningu.

Koło obrotowe

Waga koła zamachowego jest bardzo źle rozumianym czynnikiem przy zakupie trenera crossowego - jest niemiarodajna i nie powinna być brana pod uwagę.

Waga koła zamachowego powinna wskazywać, jak gładką nić poczujesz w pedałach, a także jak twardy opór możesz osiągnąć. Problem polega na tym, że różni producenci mierzą masę koła zamachowego w różny sposób. W związku z tym, liczba ta staje się całkowicie niewiarygodna.

Niektórzy producenci mierzą ją jako całkowitą masę wszystkiego, co obraca się wewnątrz systemu, niektórzy mierzą ją wyłącznie na samym kole zamachowym, a inni używają tajemniczych obliczeń, aby dojść do tej liczby.Wielu sprzedawców powie Ci, abyś zwrócił uwagę na ten czynnik, ale jest to błędne przekonanie, które może powstać, jeśli sprzedawca nie zna konfiguracji technicznej. Istnieje wiele innych czynników w tej liście kontrolnej, na które powinieneś zwrócić uwagę zamiast tego.

Poziomy trybów

Liczba poziomów oporu określa, jak małe interwały możesz pokonywać - im więcej poziomów oporu, tym łatwiej będzie Ci się wspinać na trenażerze crossowym.

Niska liczba poziomów oporu jest równoznaczna z posiadaniem zestawu hantli, na których jesteś zmuszony pokonywać 3 kg, zamiast 0,5 kg. Im mniejszy ciężar, z którym możesz zwiększyć obciążenie, tym łatwiej będzie Ci zwiększyć sprawność i siłę.

Z tego powodu zalecamy, aby dokładnie rozważyć, ile potrzebujesz. Większość crosstrainerów ma 16 lub 32 poziomy oporu.

Pomiar impulsów

Monitorowanie tętna nie jest koniecznością dla dobrego treningu, ale może być motywujące do monitorowania tętna i spalania kalorii na trenażerze crossowym.

Większość trenażerów crossowych ma monitorowanie tętna w uchwytach, a te bardziej zaawansowane mają opcję podłączenia bezprzewodowego pasa do pomiaru tętna.

Gdy trenażer crossowy stale zna Twoje tętno, może odpowiednio sterować programami treningowymi i dokładniej informować o spalaniu kalorii.

Więcej informacji na temat tętna można znaleźć w instrukcji obsługi.

Funkcja watowa

Krosstrainery z funkcją watów ułatwiają śledzenie rozwoju siły i porównywanie osiągnięć z innymi formami treningu.

Dla porównania, 310 watów odpowiada prędkości około 40 km/h na normalnej drodze.

Liczba watów pokazuje, jak ciężko trenujesz na podstawie obliczeń, przy wybranym poziomie oporu i intensywności treningu.

Dla porównania, 310 watów odpowiada prędkości około 40 km/h na normalnej drodze.

Dlaczego warto wybrać crosstrainer

Gdy chcesz zwiększyć swoją sprawność, schudnąć lub zbudować mięśnie, dobrym pomysłem jest wykonywanie treningu obwodowego. To wprawia całe ciało w ruch i łatwo jest podnieść tętno. Z trenerem crossowym, bardzo łatwo jest wykonać trening obwodowy.

Ten artykuł powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o crosstrainerach. Po pierwsze, omówimy niektóre z wielu korzyści płynących z ćwiczeń na trenażerze crossowym, a następnie podamy kilka wskazówek dotyczących treningu. Na koniec znajdziesz listę kontrolną dotyczącą zakupu trenera crossowego.

Trener crossowy to wszechstronne urządzenie fitness, z którym łatwo się trenuje. Ćwiczysz całe ciało, wykonując ruchy biegowe nogami oraz ciągnąc i pchając rękoma. To wszystko składa się na zdrowy ruch, który jest bardzo podobny do treningu, jaki obserwujemy podczas biegania na nartach.

Zdrowa forma ćwiczeń

Ćwiczenia obwodowe są super zdrowe - w dłuższej perspektywie mogą pomóc Ci żyć zdrowiej i dłużej. Nie tylko spala kalorie i buduje mięśnie, ale także pomaga poprawić stan zdrowia, wzmacniając serce i płuca oraz zwiększając gęstość kości. Trening obwodowy może zwiększyć objętość krwi i poprawić zaopatrzenie w tlen, co oznacza również, że może zapobiegać różnym chorobom cywilizacyjnym oraz zmniejszyć bezsenność i stres.

Efektywny i łagodny trening

Trener crossowy jest łagodny w porównaniu z bieganiem po asfalcie, ponieważ nie powoduje wstrząsów, oszczędzając kostki, kolana i biodra. Jest zatem również dobry w zapobieganiu lub rehabilitacji urazów, ponieważ można podnieść tętno bez niepotrzebnego obciążania organizmu.

Już pięć minut na cross-trainerze znacząco wzmocni Twoje kolana i biodra. Na trenażerze crossowym Twoje stopy zawsze mają kontakt z pedałami i nie przeciążasz kolan i bioder, co zmniejsza ryzyko bólu stawów.

Podnieś swój puls - obniż wagę

Z crosstrainerem łatwo będzie zbudować dobrą sylwetkę lub schudnąć, ponieważ pracuje wiele głównych grup mięśniowych ciała, więc całe ciało jest używane i wzmacniane.

Dzięki regularnym ćwiczeniom na cross-trainerze i odpowiedniej diecie, możesz skutecznie schudnąć. Dobrze jest korzystać z wysokich uchwytów na trenażerze crossowym, gdyż zapewnia to efektywny trening ramion i górnej części ciała.

Wybierz właściwy trenażer crossowy

Wybierając crosstrainer, jest kilka rzeczy, których powinieneś być świadomy. Istnieją trenażery crossowe z różnymi programami treningowymi i dobrym pomysłem może być poszukanie trenażera crossowego z wieloma programami, które pomogą urozmaicić trening i uczynić go ekscytującym.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na długość kroku, średnia długość kroku to ok. 40 cm, natomiast długa długość kroku to ok. 50 cm. Długość kroku nie może być zbyt długa, ale może być zbyt krótka. Często pożądana długość nogawki jest związana z długością nóg, im dłuższe są nogi, tym dłuższa będzie musiała być długość nogawki, aby uzyskać naturalne odczucie. Wiele osób obawia się, że długość w kroku będzie za długa, ale nigdy nie słyszeliśmy o takim przypadku. Im dłuższa długość, tym bardziej naturalne będzie to uczucie.

Na crosstrainerze będzie podana maksymalna waga, o której również należy pamiętać. Nawet jeśli nie potrzebujesz wysokiej maksymalnej wagi użytkownika, im jest ona wyższa, tym lepiej.

Maksymalna waga użytkownika pokazuje, jak dobra jest jakość konstrukcji crosstrainera, co ma bezpośredni wpływ na jego stabilność - niezależnie od tego, czy ważysz 100 kg, czy 60 kg. Im wyższa maksymalna waga użytkownika crosstrainer'a, tym bardziej stabilny jest ten sprzęt.

Często dobrym pomysłem jest wybór solidnego trenera crossowego, co oznacza, że powinien on być ciężki i mieć mocną konstrukcję ramy, która sprawia, że maszyna jest stabilna. Dobrze jest poszukać maszyny z ciężkim kołem zamachowym lub wysokim przełożeniem, ponieważ zapewnia to lepszy gwint.

Cena krosownicy

Trener crossowy jest popularną maszyną do ćwiczeń, zarówno na siłowni, jak i do użytku domowego, ale nie wszystkie trenażery crossowe są równie dobre. Aby znaleźć odpowiedni trener crossowy, warto porozmawiać z ekspertami w tej dziedzinie. Możesz skontaktować się z nami lub z którymś z naszych konkurentów - tak czy inaczej, upewnij się tylko, że nie kupisz niewłaściwej maszyny.

Cena odgrywa ważną rolę, gdy patrzymy na trenerów crossowych. Oczywiście, cena musi być dopasowana do Twojego budżetu. Jeśli szukasz taniego urządzenia, które nadal będzie dobre w użyciu, budżet 4-5000kr jest odpowiedni. Po tym oczywiście otrzymasz więcej funkcji, większą trwałość itp., więc nie spiesz się, aby określić swój budżet w oparciu o swoje potrzeby.

Kupując używany trenażer crossowy, ważne jest, aby upewnić się, że jest on w dobrym stanie i zapytać o nową cenę. Jednak rzadko kiedy jest to opłacalne, jeśli naprawdę chcesz korzystać z urządzenia do ćwiczeń.

Większość crosstrainerów jest dość zużyta - zawsze jest jakiś powód, dla którego jest sprzedawana.

Jest wiele crosstrainerów za mniej niż 4.000kr, ale zazwyczaj cena i jakość są powiązane. Trudno jest znaleźć dobry crosstrainer za mniej niż 4.000kr, który ma dobrą wytrzymałość i daje optymalny trening.

Środkowy przedział cenowy dla crosstrainerów to od 4.000kr do 6.000kr. Crosstrainery w tym przedziale cenowym to solidne crosstrainery, które mogą służyć przez wiele lat i zapewnić dobre wrażenia z treningu. Marki takie jak Abilica, Kettler i Reebok robią dobre cross trainery w średnim przedziale cenowym.

Drogie crosstrainery kosztują około 6.000-16.000kr, jest to miejsce, w którym powinieneś szukać, jeśli chcesz wysokiej jakości maszyny treningowej, która może przetrwać wiele lat i zapewnić optymalne doświadczenie treningowe za każdym razem.

Drogi crosstrainer kosztuje około 6.000-16.000kr.

Profesjonalne crosstrainery kosztują zazwyczaj od 16.000,- i mają o wiele bardziej rygorystyczne wymagania do spełnienia. Tutaj, maksymalna waga użytkownika powinna wynosić 180kg lub więcej, łatwość użytkowania powinna być ogromna, tak aby wszyscy użytkownicy w siłowni mogli z niej korzystać, a długość kroku powinna wynosić co najmniej 50cm.

Mata podkładowa

Wraz z crosstrainerem możesz kupić matę. Mata chroni podłogę, redukuje hałas i eliminuje elektryczność statyczną - jednocześnie sprawia, że crosstrainer stoi stabilniej.

Istnieją różne rozmiary mat pasujące do różnych maszyn treningowych.

Są głównie 2 rodzaje mat podkładowych: osłony podłogowe, które można samemu złożyć, oraz maty w określonych rozmiarach.

Zaletą osłon podłogowych jest to, że można je wykorzystać do innych celów, jeśli w pewnym momencie nie będą już potrzebne pod maszyną do ćwiczeń. Można również łatwo rozszerzyć obszar, jeśli na przykład potrzebna jest dodatkowa maszyna do ćwiczeń, miejsce do rozciągania itp.

Przedni czy tylny napęd crosstrainer?

Istnieją zarówno crosstrainery z napędem na przednie, jak i na tylne koła. Wykonanie obu jest takie samo, ale samo doświadczenie jest inne.

Tylko tylny napęd crosstrainer często nie jest dostępny z tak długim rozstawem jak przedni, ruch jest bardziej porównywalny do ruchu roweru, a szerokość rozstawu jest szersza. Szerokość kroku ma również duży wpływ na to, jak naturalny ruch będzie czuć i ten czynnik jest często pomijany w polowaniu na nowy cross trainer.

Ruch na crosstrainerze z napędem przednim przebiega płynnie, co można porównać do wolnego biegu lub narciarstwa biegowego, długość kroku jest często dłuższa, a szerokość kroku węższa. Dzięki temu ruch na trenażerze crossowym z napędem na przednie koła będzie bardziej naturalny i komfortowy. Jednak te napędzane z przodu trenażery crossowe zajmują znacznie więcej miejsca.

Często spotyka się w siłowniach crosstrainery z napędem na przednie koła, ponieważ chcą one dać użytkownikom absolutnie najlepsze doświadczenie ruchu i jakości. Rzadko też mają tak restrykcyjne wymagania wymiarowe jak domowy crosstrainer.

Konserwacja krosownicy

Do utrzymania crosstrainera nie potrzeba prawie nic, trzeba go raz na jakiś czas wytrzeć z potu, a potem może być dobrym pomysłem ponowne naoliwienie go, kilka tygodni po tym jak został zmontowany lub w razie potrzeby.

Modele z napędem na przednie koła wymagają czasami smarowania silikonem tylnych szyn.

Szybszy trening z trenażerem crossowym

Aby uczynić trening bardziej przyjemnym, możesz umieścić cross trainer przed telewizorem lub włączyć dobrą muzykę podczas ćwiczeń.

Niektóre crosstrainery umożliwiają podłączenie iPada lub tabletu przez Bluetooth, dzięki czemu podczas ćwiczeń możesz śledzić trasę, rozmawiać przez FaceTime z przyjaciółmi, oglądać programy, czytać lub robić cokolwiek zechcesz. Możliwości są po prostu nieograniczone, a aplikacja, którą musisz pobrać na swój tablet jest darmowa. Najfajniejszą funkcją jest możliwość pójścia pobiegać w dowolnym miejscu na ziemi. Wystarczy skorzystać z wbudowanej funkcji Google Maps i wybrać miejsce, w którym chcesz pobiec. Następnie crosstrainer podnosi lub obniża opór, w zależności od tego, jak to jest w rzeczywistości.

Ta funkcja bluetooth sprawia, że cena crosstrainera trochę wzrasta, ale daje też super motywację do treningu.

Crosstrainery z tą funkcją zaczynają się od około 6.000kr.

Dużo korzyści z crosstrainerem

Krosstrainery stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich kilku lat i nie bez powodu - wzmacniają całe ciało, poprawiają kondycję i sprawiają, że łatwo jest podnieść tętno i spalić kalorie, jednocześnie oszczędzając organizmowi przeciążeń.

Trener crossowy jest szczególnie przydatny w zimie, może być trudno iść pobiegać, gdy jest zimno i pogoda jest zła, ale z trenerem crossowym możesz ćwiczyć w domu, w swoim salonie, co jest trochę bardziej przyjemne niż bieg w śniegu i śniegu.

>

Trener crosstrainer pozwala Ci łatwo kontrolować swój trening - inaczej niż na łonie natury, możesz decydować, kiedy pokonywać wzniesienia i jakie obciążenie chcesz uzyskać. Możesz stworzyć swój własny program szkoleniowy lub podążać za tym, który już został stworzony.

Łatwo jest śledzić dystans, czas, spalanie i obroty pedałów, więc trener crossowy może być dobrą motywacją do treningu i poprawy.

Łatwo jest wykonywać trening interwałowy z trenerem crossowym i szybko uzyskać kondycję i spalić kalorie.

Dostosuj swój crosstrainer do swoich potrzeb

Na większości crosstrainerów można śledzić "kroki na minutę" lub spm, co jest liczbą, która wskazuje, ile razy robisz krok do przodu i do tyłu w ciągu minuty.

Liczba ta powinna wynosić między 140 a 175, jeśli jest poniżej 140, twoje obciążenie jest zbyt duże, co może spowodować, że szybko staniesz się kwasowy i nie uzyskasz wystarczająco dużo z treningu. Jeśli jest powyżej 175, oznacza to, że Twoje obciążenie jest zbyt małe i nie wykorzystujesz w pełni swojego treningu.

Przestrzeganie tych interwałów zapewni efektywny trening.

Wykorzystaj w pełni swój trening z trenażerem crossowym

Aby uzyskać jak najwięcej z treningu na crosstrainerze, ważne jest, aby efektywnie używać ramion, aby uzyskać jak najwięcej z treningu na maszynie.

Jednym z czynników, które sprawiają, że trener crossowy jest tak skuteczny, jest fakt, że aktywuje on jak najwięcej mięśni jednocześnie, co znacznie ułatwia podniesienie tętna w jednej chwili.

Ćwiczenie na crosstrainerze powinno być wygodne, ale nie za wygodne, jeśli nie czujesz się pod wpływem ćwiczenia, zazwyczaj nie wyniesiesz z niego zbyt wiele. Dlatego trzeba podnieść się do ciężaru, który można poczuć.

Jest kilka sposobów na trening z cross-trenerem, możesz na przykład zastosować trening interwałowy, w którym naprzemiennie wykonujesz ciężki, intensywny trening z dużym obciążeniem i spokojny trening z mniejszym obciążeniem, możesz na przykład wybrać 5 x 2 minuty ciężkiego treningu, a pomiędzy nimi 1 minutę spokojnego treningu.

Innym sposobem na wykorzystanie crosstrainera jest trening tempowy, w którym rozgrzewasz się przez kilka minut i zwiększasz intensywność do dobrego poziomu, a następnie utrzymujesz intensywność przez np. 15 minut, w zależności od tego, jak wysoka jest intensywność.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj ćwiczeń wybierzesz, ważne jest, abyś czuł się dobrze w tych ruchach i był zmotywowany.

Skup się na górnej części ciała - Jeśli chcesz skoncentrować swój trening na górnej części ciała, chwyć za wysokie uchwyty trenera crossowego i skoncentruj się głównie na pracy ramion, rozluźniając nieco nogi i sprawiając, że maszyna porusza się za pomocą rąk.

Trenuje to przede wszystkim biceps, triceps i mięśnie klatki piersiowej.

Skup się na dolnej części ciała - Aby skoncentrować trening na dolnej części ciała, chwyć za uchwyt pośrodku, trzymając ręce nieruchomo, tak aby to nogi wykonywały pracę.

W tym ćwiczeniu pięty nie powinny dotykać pedałów, więc zewnętrzna część stopy przenosi ciężar ciała.

Rozgrzewka i rozciąganie dla lepszej wydajności

Aby poprawić swoje wyniki, warto wykonać kilka ćwiczeń rozgrzewających lub rozciągających przed rozpoczęciem treningu na cross-trenerze, aby mięśnie były gotowe do jak najlepszej pracy.

Jeśli ćwiczysz przez długi czas, dobrym pomysłem może być rozciąganie po ćwiczeniach, aby mięśnie mogły się uspokoić i nie były obolałe.

Rozgrzewka powinna trwać od 8 do 12 minut i może być wykonywana na cross-trainerze, jeśli znajdziesz wygodne tempo, które powoli rozgrzewa ciało.

Wielu profesjonalnych sportowców używa wałka piankowego do rozgrzewki, ponieważ może on zapewnić wiele różnych stopni głębokości i ułatwia osiągnięcie idealnego rozciągnięcia całego ciała.

Jeśli jesteś początkujący, zalecamy, abyś zaczął od bardzo miękkiego modelu wałka piankowego.

>

Aby uniknąć zmęczenia mięśni, zwolnij przed planowanym zakończeniem ćwiczeń, a nie zatrzymuj się nagle w środku ciężkiego treningu.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów, spędź 10 minut zwalniając przed całkowitym zatrzymaniem się.

Popraw swoją technikę - Aby poprawić swoją technikę i uniknąć kontuzji pleców i szyi, pamiętaj o napięciu brzucha, utrzymaniu pozycji pleców i barków w miejscu.

W dodatku ważne jest, aby patrzeć prosto przed siebie, a nie w dół na swoje stopy, ponieważ może to powodować ból szyi.

Doskonałe urządzenie do ćwiczeń w domu

Trener crosstrainer to dobry wybór dla domowego urządzenia do ćwiczeń, ponieważ można go dostosować do wszystkich poziomów i może być używany przez wszystkich, więc cała rodzina może z niego korzystać.

Jest to dobre urządzenie do wszechstronnego treningu i może być używane częściej niż wiele innych urządzeń treningowych, ponieważ jest tak delikatne.

Ćwiczenia na cross-trainerze zapewniają tak samo wysokie spalanie kalorii jak trening na bieżni, ale są o wiele delikatniejsze.

Dobre rady dotyczące treningu na trenażerze crossowym

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie treningu zanim zaczniesz ćwiczyć na cross-trenerze.

Jedną z rzeczy, która sprawia, że crosstrainer jest popularną maszyną do ćwiczeń jest to, że jest wiele możliwości urozmaicenia treningu i podążania za programami treningowymi, tak aby nie stał się nudny.

Ważne jest, aby mieć cel treningu i pomysł na to, co chcesz osiągnąć, zanim wejdziesz na maszynę, ponieważ to zmotywuje Cię do kontynuacji, gdy sytuacja stanie się trudna, co jest dokładnie tym, gdzie trening przynosi dodatkowe korzyści.

Jak wspomniano wcześniej, uchwyty są po to, aby z nich korzystać, nie uzyskasz zbyt wiele z treningu, jeśli oprzesz się na stałym uchwycie pośrodku i pozwolisz nogom wykonać całą pracę. Pamiętaj, aby się wyprostować i wprawić w ruch ręce i nogi.

Ważne jest, aby zwiększyć intensywność treningu. Posuniesz się dalej w kwestii utraty wagi, kondycji i zdrowszego stylu życia, jeśli nie będziesz podążać za tą samą rutyną za każdym razem, gdy wejdziesz na maszynę, ale będziesz kontynuować różne treningi, które zwiększają intensywność za każdym razem.