Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Podnoszenie łydek na siedząco

Ponieważ masz zgięte kolana w tym ćwiczeniu, jest to głównie mięsień podeszwowy, który trenujesz. Jeśli w Twojej siłowni nie ma maszyny do ćwiczeń łydek, możesz wykonywać to ćwiczenie siedząc na ławce, opierając palce stóp na talerzu z ciężarkami, a hantle na dolnej części ud. To ćwiczenie, podobnie jak stojące unoszenie łydek, jest ćwiczeniem izolacyjnym na mięsień podeszwowy (mięsień, który pozwala nam stać bez upadania - jedna z trzech głów mięśniowych tworzących mięsień łydki).

Poradnik na temat siedzących podnoszeń łydek:

  1. Siądź na ławce
  2. Postaw palce i przednią część podeszwy stopy na płytce z ciężarkami lub podobnym urządzeniu
  3. Ułóż sztangę w poprzek dolnej części ud 
  4. Najpierw opuść pięty jak najdalej w dół, a następnie podnieś się jak najwyżej na palcach. 
  5. Powtórz to ćwiczenie

Ważne dla siedzącego podnoszenia łydek: Upewnij się, że podczas każdego powtórzenia podnosisz się jak najwyżej na palcach. 

Fakty na temat Seated Calf Raises: W przeciwieństwie do ćwiczeń maszynowych, nie jest możliwe użycie tak dużych ciężarów w tym ćwiczeniu, ponieważ trudno byłoby umieścić sztangę.

Dobra rada dla siedzących podnoszeń łydek: Możesz wykonywać to ćwiczenie na krześle lub na ławce bez użycia ciężarków. Oczywiście, obciążenie nie będzie tak duże, ale możesz wykonywać to ćwiczenie aż do "spalenia" łydek.

Podnoszenie łydek w pozycji siedzącej 2

Ten trening może być alternatywą, jeśli nie masz maszyny do ćwiczeń łydek w swojej siłowni. To ćwiczenie, podobnie jak Seated Calf Raise, jest ćwiczeniem izolacyjnym na mięsień podeszwowy (mięsień, który pozwala nam stać bez upadku - jedna z trzech głów mięśniowych tworzących mięsień łydki). Ćwiczenie wykonywane jest na maszynie do wyciskania nogami.

Przewodnik Seated Calf Raises 2:

  1. Siedząc w maszynie do wyciskania nogami, gdzie siedzenie jest napędzane do tyłu 
  2. Postaw palce i przednią część podeszwy stopy na krawędzi płyty stopy
  3. Najpierw opuść pięty jak najdalej w dół, a następnie wejdź jak najwyżej na palce
  4. Powtórz to ćwiczenie

Ważne dla Seated Calf Raises 2: Upewnij się, że podczas każdego powtórzenia podnosisz się jak najwyżej na palcach. 

Fakty o Sitting Calf Raises 2: To ćwiczenie jest ćwiczeniem izolacyjnym dla mięśnia podeszwowego (mięśnia, który pozwala nam stać bez upadku - jedna z trzech głów mięśniowych tworzących mięsień łydki).

Dobre rady dla Sitting Calf Raises 2: Jeśli chcesz obciążyć i zaszokować mięśnie, kontynuuj ćwiczenie aż do momentu, gdy mięśnie łydek będą "płonąć". Być może będziesz chciał dodać więcej wagi.