Podnoszenie łydek na siedząco

Ponieważ masz zgięte kolana w tym ćwiczeniu, jest to głównie mięsień podeszwowy, który trenujesz. Jeśli w Twojej siłowni nie ma maszyny do ćwiczeń łydek, możesz wykonywać to ćwiczenie siedząc na ławce, opierając palce stóp na talerzu z ciężarkami, a hantle na dolnej części ud. To ćwiczenie, podobnie jak stojące unoszenie łydek, jest ćwiczeniem izolacyjnym na mięsień podeszwowy (mięsień, który pozwala nam stać bez upadania - jedna z trzech głów mięśniowych tworzących mięsień łydki).

Poradnik na temat siedzących podnoszeń łydek:

  1. Siądź na ławce
  2. Postaw palce i przednią część podeszwy stopy na płytce z ciężarkami lub podobnym urządzeniu
  3. Ułóż sztangę w poprzek dolnej części ud 
  4. Najpierw opuść pięty jak najdalej w dół, a następnie podnieś się jak najwyżej na palcach. 
  5. Powtórz to ćwiczenie

Ważne dla siedzącego podnoszenia łydek: Upewnij się, że podczas każdego powtórzenia podnosisz się jak najwyżej na palcach. 

Fakty na temat Seated Calf Raises: W przeciwieństwie do ćwiczeń maszynowych, nie jest możliwe użycie tak dużych ciężarów w tym ćwiczeniu, ponieważ trudno byłoby umieścić sztangę.

Dobra rada dla siedzących podnoszeń łydek: Możesz wykonywać to ćwiczenie na krześle lub na ławce bez użycia ciężarków. Oczywiście, obciążenie nie będzie tak duże, ale możesz wykonywać to ćwiczenie aż do "spalenia" łydek.

Podnoszenie łydek w pozycji siedzącej 2

Ten trening może być alternatywą, jeśli nie masz maszyny do ćwiczeń łydek w swojej siłowni. To ćwiczenie, podobnie jak Seated Calf Raise, jest ćwiczeniem izolacyjnym na mięsień podeszwowy (mięsień, który pozwala nam stać bez upadku - jedna z trzech głów mięśniowych tworzących mięsień łydki). Ćwiczenie wykonywane jest na maszynie do wyciskania nogami.

Przewodnik Seated Calf Raises 2:

  1. Siedząc w maszynie do wyciskania nogami, gdzie siedzenie jest napędzane do tyłu 
  2. Postaw palce i przednią część podeszwy stopy na krawędzi płyty stopy
  3. Najpierw opuść pięty jak najdalej w dół, a następnie wejdź jak najwyżej na palce
  4. Powtórz to ćwiczenie

Ważne dla Seated Calf Raises 2: Upewnij się, że podczas każdego powtórzenia podnosisz się jak najwyżej na palcach. 

Fakty o Sitting Calf Raises 2: To ćwiczenie jest ćwiczeniem izolacyjnym dla mięśnia podeszwowego (mięśnia, który pozwala nam stać bez upadku - jedna z trzech głów mięśniowych tworzących mięsień łydki).

Dobre rady dla Sitting Calf Raises 2: Jeśli chcesz obciążyć i zaszokować mięśnie, kontynuuj ćwiczenie aż do momentu, gdy mięśnie łydek będą "płonąć". Być może będziesz chciał dodać więcej wagi.