Triceps Pushdown (z prostym drążkiem) - Triceps Pushdown (med stang)

Podciąganie tricepsów na kablu z drążkiem jest klasycznym i łatwym ćwiczeniem izolacyjnym na triceps i anconeus (który jest kontynuacją głowy przyśrodkowej tricepsa). Tutaj możesz użyć zarówno uchwytów nad- jak i podręcznych, aby trenować triceps. Chwyt podręczny nie pozwala na trening z dużymi ciężarami. Zamiast tego, wykonuj ćwiczenie z małym ciężarem, aby pracować nad mięśniami trójgłowymi i skupić się na głowie przyśrodkowej. 

To ćwiczenie jest proste do wykonania i może być stosowane przez początkujących do budowania siły przed wypróbowaniem bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Przewodnik Triceps Pushdown (z prostym drążkiem) - Triceps Pushdown (z drążkiem):

  1. Stań przodem do maszyny, trzymając ręce na uchwycie
  2. Przyciągnij łokcie do boku ciała
  3. Wdech i wyprostuj ramiona (w dół). Trzymaj łokcie w kierunku ciała przez cały czas
  4. Wdychaj podczas wykonywania ćwiczenia
  5. Powtórz ćwiczenie, np. 15x3

Ważne dla Triceps Pushdown (z prostym drążkiem): Pamiętaj, aby trzymać łokcie zablokowane i blisko ciała. Tzn. Twoje górne ramiona nie powinny się ruszać.    

Fakty o Triceps Pushdown (z prostym drążkiem): Triceps jest znacznie większym mięśniem niż biceps.Triceps tworzy ⅔ muskulatury górnej części ramienia. 

Dobra rada dla Triceps Pushdown (z prostym drążkiem): Zmieniaj różne uchwyty (lina, drążek, wygięty drążek, drążek w kształcie litery V) po prostu tak, aby nie trenować zawsze tego samego wariantu.

Jeśli używasz dużych ciężarów, możesz lekko pochylić się do przodu z pachwiny, aby osiągnąć bardziej stabilną pozycję. 

Możesz uczynić trening tricepsa bardziej intensywnym poprzez utrzymanie napięcia izometrycznego przez jedną lub dwie sekundy na końcu ćwiczenia.