Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Triceps Pushdown (z prostym drążkiem) - Triceps Pushdown (med stang)

Podciąganie tricepsów na kablu z drążkiem jest klasycznym i łatwym ćwiczeniem izolacyjnym na triceps i anconeus (który jest kontynuacją głowy przyśrodkowej tricepsa). Tutaj możesz użyć zarówno uchwytów nad- jak i podręcznych, aby trenować triceps. Chwyt podręczny nie pozwala na trening z dużymi ciężarami. Zamiast tego, wykonuj ćwiczenie z małym ciężarem, aby pracować nad mięśniami trójgłowymi i skupić się na głowie przyśrodkowej. 

To ćwiczenie jest proste do wykonania i może być stosowane przez początkujących do budowania siły przed wypróbowaniem bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Przewodnik Triceps Pushdown (z prostym drążkiem) - Triceps Pushdown (z drążkiem):

  1. Stań przodem do maszyny, trzymając ręce na uchwycie
  2. Przyciągnij łokcie do boku ciała
  3. Wdech i wyprostuj ramiona (w dół). Trzymaj łokcie w kierunku ciała przez cały czas
  4. Wdychaj podczas wykonywania ćwiczenia
  5. Powtórz ćwiczenie, np. 15x3

Ważne dla Triceps Pushdown (z prostym drążkiem): Pamiętaj, aby trzymać łokcie zablokowane i blisko ciała. Tzn. Twoje górne ramiona nie powinny się ruszać.    

Fakty o Triceps Pushdown (z prostym drążkiem): Triceps jest znacznie większym mięśniem niż biceps.Triceps tworzy ⅔ muskulatury górnej części ramienia. 

Dobra rada dla Triceps Pushdown (z prostym drążkiem): Zmieniaj różne uchwyty (lina, drążek, wygięty drążek, drążek w kształcie litery V) po prostu tak, aby nie trenować zawsze tego samego wariantu.

Jeśli używasz dużych ciężarów, możesz lekko pochylić się do przodu z pachwiny, aby osiągnąć bardziej stabilną pozycję. 

Możesz uczynić trening tricepsa bardziej intensywnym poprzez utrzymanie napięcia izometrycznego przez jedną lub dwie sekundy na końcu ćwiczenia.