Joga

Coraz więcej osób stawia na starożytną indyjską formę ćwiczeń – jogę, ponieważ jest ona dobra zarówno dla ciała, jak i duszy. Zabiegana i stresująca codzienność, w której znalezienie spokojnej chwili i czasu na ćwiczenia może być trudne, bardzo obciąża człowieka. Joga to zdrowa i skuteczna forma wysiłku mająca korzystny wpływ na samopoczucie i samodyscyplinę. To także dyscyplina, którą możesz uprawiać przez cały rok. Poniżej znajdziesz przewodnik pozwalający zapoznać się i zgłębić wiedzę na temat tej formy treningu.

Czytaj więcej
Kryteria sortowania:

Znajdź rodzaj jogi, który jest dla ciebie odpowiedni

Hatha joga, bikram joga, jin joga, vinyasa joga, flow joga, power joga, ashtanga joga, kundalini joga, air joga, joga Iyengara... Tak, lista różnych rodzajów jogi wydaje się nie mieć końca. A dla początkujących może to szybko wprowadzić w zakłopotanie. Zatem jaki rodzaj jogi wybrać, by osiągnąć upragnione rezultaty? W jaki sprzęt zainwestować?

Istnieją różne kategorie, gdzie vinyasa joga, flow joga, astanga joga i power joga, na przykład, są dobre dla tych, którzy chcą rzucić wyzwanie swojemu ciału i jednocześnie przyspieszyć swój puls.

Jeśli zamiast tego szukasz rodzaju jogi, która skupia się bardziej na duchu i odnajdywaniu spokoju w swoim ciele, formy jogi takie jak joga kundalini, hatha joga, joga relaksacyjna, jin joga i joga iyengara będą dla Ciebie najodpowiedniejszym wyborem.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę

Joga jest formą ćwiczeń zarówno dla ciała jak i umysłu, polega na byciu obecnym w chwili obecnej i tworzeniu życia z nadmiarem, energią i radością. Jogę może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek czy płeć. Nie musisz być giętkim czy silnym, aby zacząć ćwiczyć. Zwiększona elastyczność i siła to tylko niektóre z wielu korzystnych efektów, jakie przyniesie regularna praktyka jogi, bowiem jest to idealna forma medytacji, poprawy ogólnego nastroju, wyciszenia.

Joga jest niesamowitym narzędziem do stworzenia wytchnienia w zabieganym i stresującym codziennym życiu. Praktykowana jako forma medytacji poprawia pracę układu oddechowo-krążeniowego, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony i skoncentrowany. Regularna praktyka jogi może zapobiec dolegliwościom takim, jak bóle pleców i stawów, napięciowe bóle głowy i stres. Joga może również złagodzić trudności w zasypianiu i problemy trawienne.

Medytacja jest częścią jogi, która pozwala umysłowi odpocząć, wzmacniając w ten sposób równowagę psychiczną, zwiększając kreatywność i koncentrację.
Szereg pozytywnych korzyści jogi to także poprawa ogólnego nastrój organizmu oraz uczucie odprężenia. Efektem praktyki jogi jest obniżenie poziomu stresu osiągnięcie wewnętrznego spokoju.

Istnieje wiele różnych pozycji ciała, tak zwane asany, dzięki którym zaangażowane partie mięśni i ścięgna rozciągają się, a ciało się rozluźnia dając poczucie fizycznego dobrego samopoczucia, odprężenia i relaksu. Poprawa wyglądu sylwetki, większa gibkość i elastyczność ciała, większa siła to tylko nieliczne korzyści tej dyscypliny.

Warto nadmienić, że joga wzmacnia wszystkie mięśnie ciała w łagodny sposób bez obciążania stawów dużą ilością dodatkowego ciężaru. W jodze pracujesz z ciężarem swojego ciała i oddechem, a trenujesz nie tylko duże mięśnie i mięśnie rdzenia kręgowego, ale także bardzo małe mięśnie, których nie jesteś w stanie stymulować, np. podczas biegania, czy jazdy na rowerze.

Jeśli spędzasz długie godziny w pracy siedząc przed komputerem, joga jest idealnym narzędziem do rozluźnienia mięśni ramion, obolałych barków i sztywnego karku. Dodatkowo, cały dzień spędzony przed komputerem może prowadzić do złej postawy, tutaj joga jest korzystną formą ćwiczeń, ponieważ trenuje rdzeń kręgowy oraz mięśnie, których używasz, aby utrzymać prostą i szczupłą sylwetkę. Silny rdzeń zapobiegnie również różnym anomaliom powodującym bóle pleców, takim jak np. wypadanie dysku.

Sprzęt do jogi

Oprócz wygodnego stroju i właściwego miejsca, zwłaszcza na początku przygody z tą dyscypliną sportu - aby praktykować ją zdrowo i bezpiecznie - będziesz potrzebował kilku niezbędnych i podstawowych akcesoriów.

Aby joga była skuteczna, wygodna, bardziej ekscytująca, urozmaicona i motywująca, a przy tym różnorodne asany wykonywane były prawidłowo technicznie, z zachowaniem kontroli nad ciałem, konieczne jest skompletowanie odpowiedniego wyposażenia.

Podstawowe i najważniejsze wyposażenie praktykującego jogę jest niewątpliwie mata do jogi. Cały sens jogi polega na relaksie i nawiązaniu kontaktu ze swoim ciałem, jak i wnętrzem, dlatego niekomfortowo będzie ćwiczyć jogę na zimnej i twardej podłodze, która utrudnia cieszenie się doświadczeniem i korzyściami płynącymi z treningu. Podczas wyboru odpowiedniej maty należy zwrócić uwagę na materiał wykonania, by zapobiegać ślizganiu podczas wykonywania ćwiczeń.

Oprócz maty do jogi, istnieje wiele innych sprzętów do jogi. Niewątpliwie istotny będzie strój do jogi, który powinien być miękki i wygodny, zapewniać komfortowe wykonywanie ćwiczeń, jak również wykonany z dobrej jakości oddychających materiałów.

Jeśli potrzebujesz inspiracji do nowych ćwiczeń jogi z nowymi rodzajami sprzętu, dobrą wskazówką jest przeszukanie YouTube, który oferuje bogactwo różnych ćwiczeń i sesji jogi, które możesz swobodnie śledzić w domu. Dodatkowo można zapisać się na zajęcia jogi z instruktorem. Przed wyborem własnego sprzętu dobrą praktyką jest udanie się do studia jogi w celu przetestowania ogólnodostępnych akcesoriów, dzięki czemu nie będziesz musiał korzystać z używanych przez kogoś sprzętów, jak również będziesz miał możliwość uprawiania jogi w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu, np. na łonie natury, czy w domu. Joga nie jest sportem wyczynowym, jednakże jak w każdej dyscyplinie Trening czyni Mistrza. Z każdą sesją starożytnej medytacji będziesz miał większą świadomość własnego ciała i kontrolę, a przy tym często sporo zabawy.

Niewątpliwym przywilejem wynikającym z uprawiania jogi jest możliwość wykonania treningu w dowolnym zakątku świata, bez absorbowania dużych powierzchni oraz generowania hałasu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni sprzęt do jogi i jesteś gotowy, by ćwiczyć w dowolnym miejscu.

Joga pogłębiona

Piłka do jogi może być używana na różne sposoby podczas treningu. Może zapewnić wsparcie podczas ćwiczeń, na przykład poprzez leżenie pod plecami, bądź może pomóc w budowaniu siły i elastyczności. Z piłką do jogi możesz urozmaicić i zintensyfikować swoje ćwiczenia jogi i uczynić swój trening bardziej ekscytującym.

Wspaniałą rzeczą w piłce do jogi jest to, że możesz regulować jak miękka lub twarda jest, ponieważ powietrze może być z niej łatwo wpuszczone lub wypuszczone. Ponadto piłka do jogi jest łatwa i lekka do przenoszenia, ponieważ powietrze może być całkowicie usunięte, więc nie zajmuje prawie żadnego miejsca, a jej ponowne napompowanie jest szybkie i łatwe.

Z nami znajdziesz piłki do jogi w wielu kształtach. Sprzedajemy je w różnych rozmiarach i kolorach. Nasz szeroki asortyment zadowoli najbardziej wymagające gusta, bowiem pozwala na wybór piłek, które są całkowicie gładkie, jak i takich z sensorycznymi wypustkami.

Sklep z jogą

Jesteśmy sklepem internetowym oferującym szeroki wybór sprzętu do jogi i zawsze jesteśmy gotowi towarzyszyć Ci podczas całej drogi zakupowej i udzielić Ci najlepszych rad i wskazówek (dotyczących zakupu sprzętu do jogi.) Wybór odpowiedniego sprzętu do jogi może być trudny i nie zawsze łatwo jest odróżnić, co jest dobrym sprzętem do jogi, a co nie jest tak dobre. Dlatego nasz sklep z jogą sprzedaje tylko sprzęt wysokiej jakości, więc możesz wybrać sprzęt do jogi, który chcesz z pewnością.

Poduszka do jogi

Poduszka do jogi może być używana na wiele różnych sposobów, może służyć do relaksu na koniec sesji jogi, do wsparcia i stabilizacji różnych ćwiczeń lub do siedzenia podczas medytacji.


Dodatkowo, poduszka do jogi może być używana, aby uczynić różne pozycje siedzące i leżące bardziej wygodnymi i relaksującymi, lub może być umieszczona pod kolanami i łokciami, aby zapewnić bardziej miękkie podłoże w razie potrzeby.

Bloki jogi

Klocki do jogi, nazywane także bloczkami do jogi służą przede wszystkim do stabilizacji pozycji ciała podczas jogi. Poszczególne asany wymagają dość skomplikowanych pozycji, a bloczki są pomocą w utrzymaniu równowagi ciała. Szczególnie przydatne mogą być dla początkujących joginek i joginów, w celu stabilizacji pozycji, wsparcia, podpory.

Dla zaawansowanych praktyków jogi, bloczki mogą być niezwykle przydatne przy coraz to bardziej skomplikowanych pozycjach i ćwiczeniach. Pozwolą uniknąć przeciążeń i upadków, jednocześnie budując stabilizację i równowagę, przy jednoczesnym zwiększaniu poziomu trudności ćwiczącego.

Wybierając bloczki do jogi, kieruj się najwyższej klasy materiałami. Wybór zacznij od dobrania wielkości klocków oraz materiału. Najpopularniejszymi materiałami na rynku są twarde klocki drewniane lub miękkie wykonane z pianki EVA, jak i naturalne korkowe.

Jak już poczujesz się komfortowo z jogą jako formą ćwiczeń i zaopatrzysz się w minimum sprzętowe, możesz zacząć eksperymentować z gumkami, piłkami do jogi, wałkami piankowymi jako uzupełnienie profesjonalnego wyposażenia.

Odporne na ślizganie skarpetki do jogi

Czy wolisz trenować na boso, czy w skarpetkach antypoślizgowych to kwestia gustu. Najważniejsze jest, abyś miał dobry kontakt z podłożem, abyś się nie poślizgnął. Niektórzy ludzie wolą używać skarpet antypoślizgowych, ponieważ unikają zimnych stóp.

Uzdrów duszę i wysmukl ciało z jogą

Jedną z wielkich rzeczy w jodze jest to, że jednocześnie pracujesz zarówno ze swoim ciałem jak i umysłem. Ponadto, wiele osób wybiera jogę jako formę ćwiczeń, ponieważ można ją uprawiać w domu. Jeśli już masz matę do jogi i podstawowy sprzęt, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć uzdrawiająco-sportową przygodę.

Wszystko w urządzeniach i maszynach treningowych

Pospiesz się i wejdź na naszą stronę internetową.

Zapoznaj się z bogatą ofertą profesjonalnych, najwyższej jakości urządzeń treningowych, sprzętu fitness oraz akcesoriów sportowych.

Odkryj pasję i zainspiruj się z Aplus przeglądając szeroką gamę sprzętu takiego, jak hantle, kettlebells, gumy treningowe, jak i maszyny wioślarskie, bieżnie, czy rowery treningowe.