2 szybkie wskazówki, jak szybciej się ścigać

Czy wiesz, że możesz zoptymalizować swoje bieganie jedząc zupę makaronową z kurczakiem i pijąc kawę? Dowiedz się dlaczego poniżej.

1.     Zjedz zupę z makaronem z kurczakiem
Forkerzy z Baton Rouge przeprowadzili niedawno eksperyment, w którym podzielili grupę biegaczy na dwie grupy: jedną, która dostała 2 szklanki wody, zanim musiała biec 90 minut, i jedną grupę, która dostała taką samą ilość zupy z kurczakiem z makaronem.
Biegaczom, którzy otrzymali zupę, udowodniono, że mają lepszą równowagę płynów podczas biegu i lepsze poziomy elektrolitów. Badacze podkreślają, że zawartość soli w zupie sprawiła, że biegaczom chciało się pić, co spowodowało, że pili więcej podczas biegu niż biegacze, którzy otrzymali tylko wodę.

2.     Pij kawę
Badacze z Uniwersytetu Minnesoty również podzielili grupę biegaczy na dwie części: Jedna grupa otrzymała kofeinę w swoim napoju (ilość odpowiadająca dwóm filiżankom kawy), a druga grupa otrzymała czystą wodę. Obie grupy otrzymały płyn na godzinę przed wykonaniem testu VO2 max.
Okazało się, że grupa, która miała kofeinę miesza się w ich cieczy widział ich VO2 max poprawić o 4%, jak również ich limit kwasu jabłkowego jest popychany 3%.
Badacze porównali tę poprawę do bycia w stanie wyciąć 30 sekund od 10 km biegu.