5 wskazówek dotyczących szybkiej rehabilitacji po urazie

Written by Jones from InnerGym

 

Miałeś wypadek - masz kontuzję, bolący nadgarstek, uszkodzone kolano lub coś innego.

Jaki jest najlepszy sposób, aby sobie z tym poradzić?

Przedstawiłem moje spojrzenie na to z tymi 5 wskazówkami, które znajdziesz poniżej.

1. Idź do swojego lekarza

Stara rada wciąż obowiązuje.

Mimo, że Twój lekarz pierwszego kontaktu może nie być specjalistą od urazów i rehabilitacji, może skierować Cię do specjalisty, który nim jest. Tutaj możesz zostać odpowiednio zbadany i otrzymać ocenę tego, co może być nie tak.

To może być bardzo pomocne, gdy później będziesz potrzebował porady fizjoterapeuty, osteopaty lub kogoś podobnego. Znają oni język fachowy i dlatego mogą znacznie lepiej pomóc, gdy specjalista został już zaangażowany.

2. Poszukaj profesjonalnego leczenia

Po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu, skierowaniu do specjalisty, a może nawet prześwietleniu okolicy, czas na profesjonalne leczenie.

Moim najlepszym przypuszczeniem jest albo fizjoterapeuta albo osteopata. Osteopata jest fizjoterapeutą, chiropraktykiem lub lekarzem, który jest szkolony przez 4-5 lat. Posiadają więc dużą wiedzę i doświadczenie, dlatego są najczęściej polecani.

Jednakże jest też wielu dobrych fizjoterapeutów. Idź do kogoś, kto został polecony przez kogoś, kogo znasz, kto był u tej osoby i kto jest zadowolony z leczenia. Zapewni to najlepsze możliwe doświadczenie.

3. Zacznij od rehabilitacji

Najważniejsza i zdecydowanie najbardziej niedoceniana pozycja na tej liście.

Nie ma potrzeby, aby iść dalej z urazami dłużej niż to konieczne. Uważam jednak, że wielu z nich to robi, z powodu braku odpowiedniej rehabilitacji.

W tym samym czasie, rehabilitacja pomoże również zmniejszyć ryzyko przyszłych urazów.

Zacznij od stosowania ćwiczeń, które daje ci terapeuta. Następnie preferowany jest trening siłowy, na przykład z Kettlebells, dostosowany do poziomu i siły danej osoby.

Szukanie wiedzy i ćwiczeń w sieci może być również wyraźną dystrybucją. Nie może w żaden sposób zastąpić profesjonalnego doradztwa w prawdziwym życiu. Może jednak zapewnić lepsze zrozumienie i więcej inspiracji do szkolenia w przyszłości.

4. Przyjrzyj się swojemu stylowi życia

Skuteczność rehabilitacji zależy również od stylu życia. Dobra, zdrowa i zróżnicowana dieta, 7-8+ godzin snu każdej nocy, aktywny tryb życia i niski poziom stresu sprawią, że rehabilitacja będzie bardziej efektywna.

Sen i poziom stresu w szczególności są super ważne dla organizmu czas leczenia i są często pomijane.

Często zapomina się, że całe ciało jest ze sobą połączone i każda część wpływa na inne w sposób krzyżowy. Nie możesz po prostu skupić się na diecie i to wszystko będzie działać, jeśli jesteś zestresowany, nie śpisz w nocy i w ogóle się nie ruszasz.

To wszystko musi się połączyć, aby wszystko działało.

5. Zapobieganie urazom w przyszłości

Kiedy rehabilitacja naprawdę działa, nie ma już bólu, a ciało znów ma pełną mobilność, może być kuszące, aby przestać ćwiczyć.

Jest to ważny punkt zwrotny: to właśnie ciągły trening siłowy i zdrowy tryb życia znacznie obniżą ryzyko kontuzji w przyszłości.

Więc zamiast czekać z treningiem do momentu wystąpienia kontuzji, dlaczego nie spróbować obniżyć ryzyka wcześniej?

Znajdź przyjaciela lub członka rodziny, aby rozpocząć trening, zatrudnij osobistego trenera lub kup trochę sprzętu do ćwiczeń i zacznij od treningu domowego. Opcji jest wiele - to tylko kwestia rozpoczęcia, a następnie postępu w tym kierunku.

Więc wprowadź trening siłowy do swojego codziennego życia, a nie tylko doświadczysz dużo większego poczucia spełnienia - będziesz również dużo mniej podatny na kontuzje w przyszłości.

 

Dobre szkolenie!