7 wskazówek, które sprawią, że Twój trening będzie przyjemniejszy

Nawet jeśli lubisz ćwiczyć, czasami trudno jest znaleźć motywację. Istnieje wiele sposobów na zmotywowanie się, ale tylko Ty wiesz, które metody działają najlepiej dla Ciebie. 

Dzięki odpowiednim metodom, możesz sprawić, że ćwiczenia staną się naturalną częścią Twojego codziennego życia i nie będziesz mógł się bez nich obejść. Musisz jednak chcieć ćwiczyć i nadać swoim ćwiczeniom odpowiedni priorytet. Jeśli trenujesz bez przekonania, jesteś niemal skazany na porażkę. Dowiedz się więc, dlaczego chcesz ćwiczyć, trzymaj się tego i wykorzystaj to, aby utrzymać motywację. Najsilniejszą rzeczą, jaką mamy, jest nasz sposób myślenia i wola. 

Nasze 7 wskazówek, które sprawią, że trening będzie przyjemniejszy

Jest wiele sposobów na utrzymanie motywacji, a oto 7 wskazówek, które sprawią, że Twoje treningi będą przyjemniejsze i utrzymają Twoją motywację. 

#1 Zaplanuj swój trening 

Ustal stałe godziny ćwiczeń w każdym tygodniu, niezależnie od ich rodzaju. Zapisz to w swoim kalendarzu, abyś zawarł z sobą "pisemną umowę". Jeśli tego nie zrobisz, jest mało prawdopodobne, że nadasz priorytet swojemu szkoleniu, zapomnisz o nim lub umówisz się na inne terminy.

#2 Idź do przodu

Idealnym rozwiązaniem byłoby przejście prosto z pracy na trening i przygotowanie torby treningowej od rana, aby była gotowa do drogi. Kiedy już wrócisz do domu i musisz spakować torbę, zbyt łatwo jest się rozproszyć innymi rzeczami lub pochłonąć przez kanapę. Po prostu zacznij działać od razu!

#3 Cel

Zawsze super ważne jest stawianie sobie realistycznych celów, niezależnie od formy ćwiczeń. Bierze bieganie jako przykład, jeżeli ty znajdujesz ja trudnego biegać trzy mila, ustawia że jako twój cel, ale ustawia sub-goals przez nadchodzących miesięcy until ty możesz dosięgać twój cel. Nie bij się i nie naciskaj na siebie zbyt mocno, ponieważ to również może sprawić, że stracisz motywację i nie osiągniesz swojego celu. 

#4 Dobre wyposażenie

Nowy lub satysfakcjonujący sprzęt do treningu może znacznie zwiększyć Twoją motywację. Nowa rakieta tenisowa, monitor pracy serca, nowa para butów do biegania, nowy odtwarzacz muzyki czy komputer rowerowy. Odpowiedni sprzęt do ćwiczeń sprawia, że trening jest łatwiejszy i wygodniejszy, co pozwala skupić się na pracy. 

#5 Kumpel treningowy

Jeśli masz kumpla do ćwiczeń, łatwiej jest też wyjść za drzwi. Ludzie, którzy ćwiczą razem, łatwiej utrzymują swój trening. Jeśli ćwiczysz sam, niektóre dni mogą być trudne, aby wyjść z domu. Z kumplem z treningu masz zobowiązanie, a kumpel z treningu może również sprawić, że będziesz się bardziej starał, ponieważ możesz mieć małe wewnętrzne zawody. 

#6 Nagradzanie i rozpieszczanie

Jeśli byłeś naprawdę dobry w treningu, masz również tendencję do nagradzania siebie po jego zakończeniu. Jest to również doskonały pomysł, jednak nagroda ta nie powinna być w niezdrowej żywności, takiej jak słodycze, pizza lub podobne. Spraw sobie parę butów, gadżety do ćwiczeń lub pyszny, zdrowy posiłek! Wystrzegaj się jednak kupowania nowego sprzętu po każdym udanym treningu - Twój portfel nie będzie z tego powodu zadowolony.

#7 Rozrywka

Ściągnij i wypełnij swój odtwarzacz muzyczny wszystkimi ulubionymi utworami lub posłuchaj ulubionego audiobooka. Możesz przesyłać strumieniowo programy lub zgrać czas treningu z czasem, gdy na ekranie telewizora wyświetlany jest dobry film. Chodzi o to, aby sprawić sobie przyjemność, tak aby motywacja była utrzymywana na wysokim poziomie.

8 zabawnych sposobów na ćwiczenia

Jeśli nie jesteś wielkim fanem pracy na siłowni, ale chcesz być zdrowy i ćwiczyć, nie pozwól, aby to cię powstrzymało. W rzeczywistości, można łatwo uzyskać ćwiczenia w alternatywnych i zabawnych sposobów.

#1 Idź na spacer do parku z przyjacielem lub psem. Upewnij się jednak, że chodzisz w szybkim tempie. 

#2 Zabierz przyjaciół do parku, aby pograć w piłkę lub rzucić frisbee. W rzeczywistości jest to bardziej zabawne niż się wydaje.

#3 Po wieczornym jedzeniu idź na spacer, zamiast rzucać się w wir pracy przed telewizorem lub na kanapie z komputerem na kolanach. 

Wybierz się na spacer.

#4 Wybierz obszar lub trasę, którą zawsze chciałeś poznać, a następnie przejdź ją. Ta sama trasa z czasem może się znudzić, a planowanie nowych tras i odkrywanie nieznanych Ci obszarów sprawi, że będzie to bardziej ekscytujące.

#5 Włącz swoją ulubioną muzykę i tańcz w swoim salonie przez 15 minut. Jest to zarówno skuteczne, jak i świetna zabawa. Wiele osób uważa, że to trochę graniczne, ale w czterech ścianach swojego domu, można iść na całość i nikt nie będzie widział cię tak. Rób to, co przychodzi ci do głowy. Nie musi być wymyślny czy ładny. 

#6 Zamiast jechać samochodem do pracy lub na studia, wskocz na rower. A jeśli musisz zrobić zakupy później w ciągu dnia, idź na piechotę i zanieś zakupy do domu, aby wzmocnić mięśnie ramion.

#7 Używaj przerw na reklamy w telewizji, aby robić takie rzeczy jak deski, przysiady, itp. To bardzo mądra część dnia na ćwiczenia, ponieważ jesteś zirytowany przez wszystkie przerwy na reklamy i tak.

#8  Kup hula hoop i zobacz, ile możesz ich zrobić. Kontynuuj i pobij swój własny rekord. 

Wypróbuj to i dowiedz się, co działa dla Ciebie. Ogólnie rzecz biorąc, różnorodność może być świetnym motywatorem, ponieważ nudzimy się robiąc ciągle to samo. Pamiętaj jednak, że duża część motywacji pochodzi również z Twojego sposobu myślenia i siły woli. Więc jeśli naprawdę chcesz ćwiczyć, to też to zrobisz.