8 wskazówek - znajdź czas na ćwiczenia w codziennym życiu

Każdy dzień i praca znów dzwonią, a to początek szkoły dla młodych i młodych duchem.

Po ładnych długich wakacjach, gdzie było mnóstwo czasu na wszystko, co chcesz, jest teraz nagle nie tak dobry czas już. ⏱
Zapakowane obiady trzeba zrobić, dzieci muszą iść do szkoły, praca musi być zrobiona, zakupy muszą być zrobione, dzieci muszą być odebrane, kolacja musi być zrobiona, dzieci muszą być wykąpane i położone do łóżka - phew! 

W zabieganym życiu, może być trudno znaleźć czas i ustalić priorytety treningu. Ale to nie ma sensu - ćwiczenia są dobre dla Ciebie i Twojego ciała. Dlatego dajemy Ci kilka wskazówek, jak znaleźć czas na efektywny trening w zabieganym dniu. 

1. Wykonuj krótkotrwałe ćwiczenia o dużej intensywności

Kilka minut ćwiczeń jest lepsze niż brak ćwiczeń. 3x10 minut ćwiczeń w tygodniu wystarczy, jeśli tylko intensywność i tempo są wystarczająco wysokie. Ma to większy wpływ na czas spędzony w pracy.

2. nadaj priorytet swoim szkoleniom

Wszystko polega na ustaleniu priorytetów. Jeśli spróbujesz zsumować godziny, które spędzasz przed telewizorem, komputerem lub na portalach społecznościowych, zdziwisz się, ile czasu tak naprawdę poświęcasz na te czynności. Część tego czasu można poświęcić na ćwiczenia, ale nadal powinien być czas na relaks.
Więc nadaj ćwiczeniom priorytet w swoim codziennym życiu.

3. Zaplanuj swój trening

Może to zabrzmi banalnie, ale wyznaczenie sobie czasu poprzez zapisanie w kalendarzu gdzie i kiedy zamierzasz ćwiczyć robi wielką różnicę. Ale bądź realistą, bo jeśli zaczniesz realizować nierealistyczny plan treningowy, na pewno skończysz z porażką. Na przykład, zaplanuj 3x20 min. na tydzień.

4. Spraw, by ćwiczenia stały się naturalną częścią Twojego codziennego życia

Planując swój trening małymi krokami i stawiając sobie osiągalne cele, możesz z czasem zbudować dobre i rozsądne nawyki, tak aby trening stał się integralną częścią Twojego codziennego życia, a w końcu naturalną częścią codziennej rutyny, bez której nagle nie będziesz mógł się obejść.

5. Upewnij się, że trening jest dla Ciebie zabawny i ekscytujący

To pragnienie napędza pracę - i dlatego Twój trening powinien być również zabawny i motywujący. Znajdź formę ćwiczeń, która sprawia Ci przyjemność, jest ekscytująca i motywująca, a z pewnością łatwiej będzie Ci ustalić priorytety treningu.
Możesz również urozmaicić swój trening, tak aby nie był on za każdym razem taki sam.

6. Zaangażuj się

Znajdź kumpla lub znajomego, który sprawi, że będziesz zaangażowany i zaczniesz się regularnie spotykać. Partner treningowy daje ci dodatkową motywację, ponieważ możesz sparować i naciskać na siebie nawzajem.

7. Spędzaj czas podróży na ćwiczeniach (jeśli to możliwe)

Jeśli to możliwe, możesz uczynić podróż do i z pracy swoją sesją treningową. Weź rower lub buty do biegania, a do pracy zabierz ubranie na zmianę. Możesz również dojechać autobusem do pracy i wrócić do domu. Jeśli mieszkasz daleko od pracy, możesz przez część drogi jechać autobusem/pociągiem, a resztę drogi pokonać rowerem/biegiem.

8. Idź schodami

Gdy staniesz przed wyborem pomiędzy schodami a windą/schodami ruchomymi, wybierz schody! Chodzić w szybkim tempie po schodach, lub jeśli jesteś wciśnięty na czas, biegać po schodach.
Jeśli masz schody w pracy, można również zrobić przerwę w ciągu dnia pracy, aby zrobić trening na schodach ze sprintem po schodach.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przydadzą Ci się w codziennym aktywnym życiu, w którym ćwiczenia i treningi są priorytetem.