Analiza i śledzenie - zmiana na lepsze dla Twojego treningu

Mężczyźni w szczególności mają tendencję do dawania sobie zbyt wiele kredytu. Często wydaje im się, że wyglądają lepiej niż w rzeczywistości. Być może najczęściej i najbardziej szkodliwie, mogą mieć tendencję do myślenia, że są sprawniejsze i zdrowsze niż są w rzeczywistości.

Piękno analityki i śledzenia jest jak uczciwy jest. Poprzez migające światła i liczby możesz uzyskać wgląd w tętno, ciśnienie krwi, procent tłuszczu, procent mięśni itp. Wszystkie ważne czynniki dla optymalizacji kondycji i zdrowia.

Czy uważasz, że jesteś w dobrej formie? Tętno spoczynkowe może Ci to powiedzieć. Kiedy możesz śledzić swoje tętno spoczynkowe w czasie, możesz się tego dowiedzieć. 50-90 uderzeń na minutę jest typowe dla dorosłych, ale to bardzo proste, im niższa liczba, tym jesteś zdrowszy i sprawniejszy.

Analiza ciała

Zbyt wiele osób używa wagi łazienkowej i liczby kilogramów jako wskaźnika tego, jak bardzo jesteśmy zdrowi. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zdrowy jesteś naprawdę, musisz spojrzeć na znacznie więcej niż swoją wagę.

Nawet jeśli masz płaski brzuch, może on łatwo pokryć się tłuszczem pomiędzy narządami wewnętrznymi. Twoje problemy trawienne mogą być spowodowane zbyt małą ilością płynów, a różne diety mogą namieszać w Twoim metabolizmie. Wszystko to ma negatywny wpływ na twoje ciało, nawet jeśli twoje BMI wygląda dobrze.

Analiza ciała może ujawnić prawdziwy skład Twojego ciała i to, czy jest ono w najlepszej kondycji, aby funkcjonować optymalnie.

Tutaj dowiesz się, które parametry są kluczowe dla Twojego zdrowia.

Mavefat

Większość z nas nie lubi tłuszczu na brzuchu lub dwóch, ale to, co martwi ekspertów zdrowotnych, to nie widoczny tłuszcz na brzuchu, ale tłuszcz ukrywający się między jelitami.

Tłuszcz znajdujący się pomiędzy jelitami jest ważnym czynnikiem wpływającym na Twoje zdrowie. Dlatego też w ostatnich latach eksperci i lekarze zaczęli skupiać się bardziej na umiejscowieniu tłuszczu na ciele niż na jego ilości. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej wag do pomiaru składu ciała.
Gdy tłuszcz gromadzi się w jamie brzusznej między trzewiami i wokół narządów, jest to spowodowane niezdrowym i nieaktywnym trybem życia, a ta tkanka tłuszczowa jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia.

Tłuszcz wydziela wiele szkodliwych substancji sygnalizacyjnych, które wypływają przez duże naczynia krwionośne jamy brzusznej i otaczają cały organizm. W tym przypadku prowadzą one do zwiększonego ryzyka insulinooporności, która jest prekursorem cukrzycy i wielu innych zagrożeń dla zdrowia.

Knogler

Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale twoje kości są w rzeczywistości żywą częścią twojego organizmu, która utrzymuje twój szkielet w formie każdego dnia, ale ta odbudowa zależy w dużej mierze od tego, jak ćwiczysz i jesz. Od 30 roku życia stopniowo tracisz masę kostną, ale możesz zrobić wiele, aby utrzymać swoje kości, a tym samym zapewnić, że Twój szkielet będzie Cię nosił przez całe życie. Aktywny tryb życia, stabilna waga oraz dieta bogata w wapń i witaminę D mogą pomóc Ci uniknąć osteoporozy po menopauzie.

Tłuszcz i mięśnie

Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz i dlatego możesz mieć wysokie BMI nawet jeśli masz stosunkowo niski procent tłuszczu.

Istnieje wiele dobrych powodów, aby budować masę mięśniową. Wystarczająca masa i siła mięśniowa jest warunkiem koniecznym do zachowania mobilności wraz z wiekiem, a im więcej masy mięśniowej, tym wyższe tempo przemiany materii. Dlatego powinieneś pomyśleć o zbudowaniu zdrowej masy mięśniowej, abyś miał z czego czerpać. Trening siłowy i dieta wysokobiałkowa pomogą Ci zwiększyć masę mięśniową.

Szybkie spalanie

Zwiększenie masy mięśniowej jest również ważnym czynnikiem w zwiększaniu spoczynkowej przemiany materii. Chociaż spoczynkowy wskaźnik przemiany materii zależy zarówno od wieku, jak i genetyki, można go zwiększyć poprzez pracę mięśni.

Trening siłowy jest najlepszym sposobem na ćwiczenie mięśni, a tym samym na zwiększenie spoczynkowego tempa metabolizmu, ale liczą się wszystkie ćwiczenia, więc możesz również wzmocnić mięśnie wchodząc po schodach, jeżdżąc na rowerze lub myjąc głowę. Im bardziej mięśnie są używane, tym wyższy jest wskaźnik metabolizmu spoczynkowego, a kto nie chce spalać kalorii, leżąc i oglądając telewizję?

Płyn

Ca. 60 Woda jest również potrzebna do smarowania stawów, trawienia pokarmu i regulacji temperatury ciała.

Każdego dnia twoje ciało traci od dwóch do trzech litrów wody, a jeśli jesteś bardzo aktywny, możesz tracić pół lub cały litr potu na godzinę. Jeśli nie uzupełniasz zapasów wody, narażasz się na bóle głowy, zaparcia i skurcze. W rzeczywistości, utrata zaledwie jednego litra wystarczy, aby zmniejszyć wydajność podczas ćwiczeń.

Śledzenie pulsu

Twoje serce jest najważniejszym mięśniem w twoim ciele. Działa jak swoisty barometr dla reszty ciała, mówiąc ci, jak ciężko trenujesz, jak szybko zużywasz energię, czy masz mało płynów lub zjadłeś jedzenie, którego nie tolerujesz, nawet jeśli jesteś psychicznie wytrącony z równowagi.

Wszystkie te fizjologiczne zmienne sumują się do liczby, która mówi ci teraz, jak czuje się twoje ciało.

Puls jest bardzo zróżnicowany wśród ludzi. Sportowcy mogą mieć tętno spoczynkowe tak niskie, jak 30 uderzeń na minutę, a osoby niewytrenowane mogą mieć tętno spoczynkowe na poziomie 100 uderzeń na minutę. Kobiety mają stosunkowo mniejsze serca niż mężczyźni, a to oznacza, że ich serca biją średnio o 5-7 uderzeń więcej niż mężczyzn na minutę przy tej samej pracy lub odpoczynku.

Słuchanie tętna daje Ci doskonałą informację zwrotną na temat tego, jak zdrowy jesteś, jak sprawny jesteś i jak efektywny jest Twój trening.

4 powody, dla których warto używać monitora tętna

#1 Wiesz, jak zdrowy jesteś naprawdę 

Oprócz dokładnego pomiaru tętna spoczynkowego, które jest dobrym wskaźnikiem ogólnej sprawności układu sercowo-naczyniowego, ciągłe śledzenie tętna oznacza również, że możesz zobaczyć, w jakiej strefie tętna pracujesz, jak długo możesz je utrzymać i ile czasu zajmuje Ci powrót do normalnego tętna po wysiłku.

Jeśli trenujesz do konkretnego celu lub wyzwania, monitorując tętno podczas ćwiczeń, możesz mierzyć i śledzić postępy w czasie. Na przykład, jak długo można pracować w strefie maksymalnego tętna przed upadkiem (85 razy wyższego niż maksymalne tętno) i jak szybko trzeba się poruszać, aby osiągnąć tę strefę szczytową - aby wymienić tylko kilka przydatnych punktów danych.

#2 Będziesz chciał pracować ciężej

Kiedy widzisz dokładnie, jak ciężko trenujesz swój nadgarstek, nie ma wymówki. Może Ci się wydawać, że wkładasz dużo wysiłku, ale bardzo niewiele osób wie, co tak naprawdę oznacza ciężka praca. Krótko mówiąc, to boli. Dużo bólu.

Proporcje takie jak prędkość i siła mogą być pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak pogoda, ale tętno jest zawsze stałe. Kiedy więc można porównać dane z dobrej sesji do średniej, nie ma co ukrywać. Wszystko zależy od Ciebie, a jeśli możesz pchać się mocniej do strefy szczytowej na coraz dłużej każdego tygodnia, zobaczysz szybszy postęp, niż gdybyś miał sto stałych godzin na bieżni.

#3 Poprawnie mierzysz swoje usprawnienia

Dane nie kłamią. Jeśli wyłączysz zegar na kilka tygodni, napełnisz się śmieciowym jedzeniem i będziesz imprezować, prawdopodobnie znajdzie to odzwierciedlenie w Twoim tętnie spoczynkowym. Widząc, jak te liczby rosną, może być motywacją, której potrzebujesz, aby wrócić na siłownię. Trenuj 4 razy w tygodniu i trenuj ciężko, a wkrótce zobaczysz, że twoje liczby zmierzają we właściwym kierunku. Przygotuj się na rozwinięcie miłosno-nienawistnej relacji z liczbami i wykresami.

#4 Znalezienie swojego tempa

Doskonalenie się jako sportowiec polega na różnorodności. Powinieneś mieszać strefy tętna tak samo, jak mieszasz dystanse, metody treningowe (bieganie, wiosłowanie, jazda na rowerze) i prędkość. Niewiele osób jest w stanie ocenić z dużą dokładnością, jak ciężko pracuje ich organizm podczas biegu. Twój monitor tętna pozwala Ci określić konkretne strefy tętna, pracować z nimi i zwiększać wysiłek, kiedy chcesz.

Jeśli więc trenujesz do szybkiego biegu na 10K lub półmaratonu, na przykład, możesz zmieszać swój plan treningowy i intensywność tętna, aby zwiększyć tempo wyścigu, pozostając w strefie tętna, o której wiesz, że możesz ją utrzymać przez dłuższy czas.