Hack Squats

To ćwiczenie jest wykonywane na maszynie do przysiadów z leżenia tyłem. Ćwiczenie to maksymalizuje trening mięśnia czworogłowego (mięśnia uda). Jeśli stopy ustawione są blisko siebie, wpływ na to mają również mięśnie siedzenia. Jeśli ustawisz stopy w większej odległości, grupa przywodzicieli będzie bardziej skoncentrowana. Aby uchronić plecy przed urazem, musisz wstępnie obciążyć mięśnie brzucha, aby ustabilizować miednicę.

Przewodnik po Hack Squats:

  1. Zagnij kolana i połóż się na plecach w maszynie
  2. Barki są wsunięte pod poduszki barkowe, a stopy ustawione są w niewielkiej odległości od siebie
  3. Zwolnij uchwyty na maszynie, zrób wdech i ugnij nogi
  4. Powróć do punktu wyjścia i wykonaj wydech kończąc ćwiczenie
  5. Powtórz to ćwiczenie

Ważne w Hack Squats: Typowym błędem początkujących w hack squats jest to, że pięty podnoszą się do płyty stopy, po prostu z powodu braku mobilności kostki, lub dlatego, że umieściłeś stopy zbyt daleko do tyłu na płycie. Jeśli podnosisz pięty w hack squatach, przeciążasz kolana. Upewnij się więc, że Twoje stopy są mocno osadzone na podnóżku. Jeśli nadal czujesz, że twoje pięty podnoszą się z płyty, powinieneś popracować nad swoją mobilnością kostek lub umieścić stopy bardziej do przodu na płycie.

Fakty o Hack Squats: Leżąc Hack Squats są odmianą treningu przysiadów, który wykorzystuje maszynę zamiast niej i może być preferowany przez początkujących. Hack squats pracują nad całą muskulaturą nóg, ale skupiają się szczególnie na przodostopiu i mięśniu czworogłowym (mięsień uda).

Dobra rada dla Hack Squats: Spróbuj również regularnych przysiadów. Może to byłoby dla Ciebie lepsze ćwiczenie.