Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Jak kobiety żyją dłużej

Ponad połowa kobiet, które umierają przedwcześnie z powodu raka i chorób serca, mogłaby prawie na pewno prowadzić normalne, długie życie, stosując się tylko do 4 prostych zasad dotyczących wątroby.

>
  1. Bez palenia
  2. Stabilna waga
  3. Regularne ćwiczenia
  4. Zdrowa dieta z bardzo małą ilością czerwonego mięsa i tłuszczów trans

Grupa amerykańskich naukowców, w oparciu o uważną obserwację związku między stylem życia a długowiecznością, wyjaśnia znaczenie zdrowych nawyków.
Badając prawie 80 000 kobiet w wieku 34-59 lat, naukowcy zidentyfikowali niektóre z rzeczy, które wysyłają kobiety do wczesnego grobu, i wydaje się, że to tytoń w szczególności jest problemem.

Grupa badawcza oszacowała, że 28 zgonów odnotowanych w okresie objętym badaniem można by uniknąć, gdyby kobiety nigdy nie paliły.

To staje się jeszcze lepiej, jeśli wziąć więcej czynników do równania. Cała 55 f zgonów można było uniknąć, gdyby oprócz unikania palenia kobiety regularnie ćwiczyły, rozsądnie się odżywiały i utrzymywały prawidłową wagę.

Tutaj, w apuls, mamy szczerą nadzieję, że te fakty mogą dać palaczowi lub dwóm odwagę do rzucenia palenia.

Źródło: British Medical Journal.

Bonus: Pistacje to dobre jedzenie dla serca
Serce korzysta z wielu rzeczy, na przykład z pistacji, ujawniają nowe badania z USA. Wykazano, że te smaczne zielone orzechy mają wyjątkową zdolność do obniżania poziomu cholesterolu w organizmie.

Źródło: Science Daily, USA.