Jak kobiety żyją dłużej

Ponad połowa kobiet, które umierają przedwcześnie z powodu raka i chorób serca, mogłaby prawie na pewno prowadzić normalne, długie życie, stosując się tylko do 4 prostych zasad dotyczących wątroby.

>
  1. Bez palenia
  2. Stabilna waga
  3. Regularne ćwiczenia
  4. Zdrowa dieta z bardzo małą ilością czerwonego mięsa i tłuszczów trans

Grupa amerykańskich naukowców, w oparciu o uważną obserwację związku między stylem życia a długowiecznością, wyjaśnia znaczenie zdrowych nawyków.
Badając prawie 80 000 kobiet w wieku 34-59 lat, naukowcy zidentyfikowali niektóre z rzeczy, które wysyłają kobiety do wczesnego grobu, i wydaje się, że to tytoń w szczególności jest problemem.

Grupa badawcza oszacowała, że 28 zgonów odnotowanych w okresie objętym badaniem można by uniknąć, gdyby kobiety nigdy nie paliły.

To staje się jeszcze lepiej, jeśli wziąć więcej czynników do równania. Cała 55 f zgonów można było uniknąć, gdyby oprócz unikania palenia kobiety regularnie ćwiczyły, rozsądnie się odżywiały i utrzymywały prawidłową wagę.

Tutaj, w apuls, mamy szczerą nadzieję, że te fakty mogą dać palaczowi lub dwóm odwagę do rzucenia palenia.

Źródło: British Medical Journal.

Bonus: Pistacje to dobre jedzenie dla serca
Serce korzysta z wielu rzeczy, na przykład z pistacji, ujawniają nowe badania z USA. Wykazano, że te smaczne zielone orzechy mają wyjątkową zdolność do obniżania poziomu cholesterolu w organizmie.

Źródło: Science Daily, USA.