Jak smarować bieżnię

Ta bieżnia ODIN sama informuje, kiedy należy ją nasmarować (ODIN T700, T750, T800). Na wyświetlaczu zapala się lampka kontrolna oleju, a pasek wydaje sygnał dźwiękowy. Mniejsze modele jak ODIN T600 i inne marki, na które trzeba zwracać uwagę. Zalecana częstotliwość smarowania to co 300 km.

Oto krótki poradnik, jak smarować taśmę, aby nie dawać jej za dużo lub w złej dawce. Jest niezwykle ważne, abyś postępował zgodnie z tymi instrukcjami.

 

1.Wyłącz bieżnię i podnieś bok pasa po prawej i lewej stronie.

 

2. Niektóre nowe bieżnie są dostarczane z silikonowymi kroplami (patrz zdjęcie 2). W przeciwnym razie, można go kupić tutaj 

 

3.Teraz delikatnie kapią 1-3 krople silikonu na ramę pod taśmą, rozmieszczone wzdłuż taśmy. (patrz zdjęcie 3)

Ważne! Używaj raczej za mało oleju niż za dużo, ponieważ jest on bardzo smarujący i zawsze możesz dodać trochę więcej, a nie usuwać go ponownie.

 

4. Uruchomić taśmę i pozwolić jej pracować na średnio-wysokim poziomie (ok. 8km/h) przez 5 minut, aż silikon zostanie rozprowadzony pod taśmą.

Wykonanie tej czynności nie jest konieczne.

 

5.Zatrzymaj bieżnię. Na ekranie bieżni znajduje się przycisk STOP (patrz zdjęcie 4), przytrzymaj go do momentu, aż "kontrolka oleju" przestanie się świecić i wydawać sygnały dźwiękowe.

 

6.Twoja bieżnia jest teraz ponownie gotowa do użycia. 

 

7. DOBRE WIADOMOŚCI I DOBRE SZKOLENIA!