Kalkulator BMI - oblicz swój wskaźnik BMI i zrozum wynik.

Kalkulator BMI

 

BMI poniżej 18,5 = niedowaga

BMI pomiędzy 18,5-24,9 = normalna waga

BMI pomiędzy 25-29,9 = nadwaga

BMI pomiędzy 30-39,9 = otyłość

BMI powyżej 40 = ciężka otyłość

Kompletny przewodnik jak zrozumieć i używać kalkulatora BMI

BMI to skrót od Body Mass Index i jest to metoda obliczeniowa, która może powiedzieć Ci o relacji pomiędzy Twoją wagą a Twoim wzrostem. Jest to liczba, która jest używana w kontekstach zdrowotnych zarówno publicznie jak i prywatnie.

Ważne jest, abyś wiedział, jak wykorzystać wynik obliczeń do uzyskania właściwej wiedzy o swoim stanie zdrowia.

Ogółem, liczba BMI ma na celu wskazanie, czy dana osoba ma niedowagę, normalną wagę lub nadwagę. W tym kontekście ważne jest, aby obliczyć swoje BMI w stosunku do wieku. Istnieją różne krzywe wagowe, które są podzielone w zależności od wieku.

Oto kompletny przewodnik jak obliczyć i zrozumieć swój wskaźnik BMI.  

Poznaj swoje BMI

 

Kalkulator BMI u dzieci i 4 ważne wykresy

BMI jest metodą obliczania, z którą wielu uczniów szkół podstawowych zapoznaje się u lekarza. BMI jest używane jako narzędzie do identyfikacji tych dzieci, które są poza normalnym zakresem wagi.

W tym kontekście, obliczanie BMI ma na celu pomóc rodzinom w stworzeniu najlepszego i najzdrowszego środowiska wokół każdego dziecka.

Może warto wiedzieć, że BMI jako metoda obliczania została opracowana z myślą o rosnącej grupie wiekowej. Nie jest to metoda opracowana dla dzieci.

Metoda imputacyjna została opracowana w celu porównania stanu zdrowia różnych grup ludności. Został on opracowany w 1832 roku jako narzędzie do badania postępu gospodarki danego kraju w stosunku do masy jego ludności. W tym czasie w historii świata, było coraz więcej ludzi z nadwagą w bogatych krajach.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że wartość BMI mówi jako globalny standard dla idealnej wagi. Nie bierze pod uwagę różnej budowy ciała ani indywidualnych różnic w masie mięśniowej.

Obliczanie BMI u dziecka (2-17 lat) przebiega w taki sam sposób jak w grupie wiekowej dorosłych. Należy podać wagę i wzrost dziecka.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stworzyła 4 wykresy specjalnie do obliczania BMI dzieci, ponieważ wskaźnik ten nie jest przeznaczony dla nich. 4 wykresy powinny być używane, gdy chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się Twoje dziecko w odniesieniu do międzynarodowych standardów idealnej wagi dla dzieci. Wykresy uwzględniają zarówno płeć, jak i konkretną grupę wiekową.

Rozwój fizyczny dziecka może szybko wzrastać, dlatego też mogą wystąpić duże wahania w BMI dziecka. Może przejść z normalnej wagi do niedowagi, jeśli dziecko nagle wzrośnie w krótkim okresie czasu.

Należy zachować szczególną ostrożność przy obliczaniu BMI dzieci. Kalkulator BMI może powiedzieć Ci ogólnie, czy Twoje dziecko ma niedowagę, nadwagę lub prawidłową wagę według międzynarodowych standardów wagowych.

 

Jak obliczyć BMI?

Kalkulator BMI może być wykorzystany do podniesienia świadomości potrzeby podjęcia konkretnych działań w celu walki z otyłością. A kalkulator może być używany do wyjaśnienia, które masz niedowagę w porównaniu do średniej. Niedowaga może być oznaką, że twoje ciało jest wytrącone z równowagi.

Kalkulator BMI dzisiaj ma na celu uświadomienie sobie swojego stanu zdrowia na podstawie wagi w stosunku do wzrostu.

Używanie kalkulatora BMI może być użytecznym narzędziem dla wielu ludzi, aby uzyskać konkretne wrażenie na temat ogólnego stanu zdrowia w odniesieniu do idealnej wagi.

Do obliczenia wskaźnika BMI używa się specjalnego wzoru. Jest to formuła, która istnieje od ponad 150 lat i została pierwotnie opracowana w Belgii.

Potrzebujesz dwóch liczb do obliczeń - swojej wagi w kilogramach i swojego wzrostu w metrach2:

  • waga(kg)/wysokość(m)2= BMI

Nie można używać wyniku w izolacji. Musisz porównać tę liczbę z Twoim wiekiem. Istnieją różne i ogólne klasy wagowe, które odróżniają niedowagę od normalnej i nadwagi. Klasy wagowe zawierają przedziały, w których powinieneś się znaleźć, biorąc pod uwagę wartość obliczonego wskaźnika BMI.

W przypadku stosowania obliczeń BMI kluczowe jest uwzględnienie grupy wiekowej. Istnieje różnica w tym, ile powinno ważyć dziecko w porównaniu do osoby dorosłej. Kalkulator BMI nie uwzględnia indywidualnych różnic w budowie ciała i masie mięśniowej.

Możesz samodzielnie obliczyć swój wskaźnik BMI, jeśli znasz swoją masę ciała i wzrost. Dobrym pomysłem jest zważenie się rano i ważenie się codziennie przez tydzień. To da Ci najbardziej dokładny wynik na temat Twojej wagi ciała.

Kiedy już znasz swój wskaźnik BMI, możesz go używać jako wskaźnika nadwagi i świadomości problemów związanych z otyłością.

Jak korzystać z kalkulatora BMI z uwzględnieniem wieku

Wiele kalkulatorów BMI wykorzystuje sam wzrost i wagę do obliczenia Twojego BMI. Kiedy używasz kalkulatora z dodatkowym parametrem wieku, możesz uzyskać bardziej dokładną miarę swojego zdrowia. Korzystne może być korzystanie z kalkulatorów BMI, które uwzględniają w obliczeniach wiek. Z wiekiem nasza waga również będzie się zmieniać.

Gdy jesteś w trakcie procesu odchudzania, możesz zdecydować się na monitorowanie swoich postępów za pomocą kalkulatora BMI. Tutaj możesz mierzyć miesiąc po miesiącu, jak tracisz na wadze. Prowadzenie statystyk, abyś mógł zobaczyć swoje postępy, może być dla Ciebie motywatorem.

Możesz używać kalkulatora BMI do różnych celów:

  • Wskaźnik, czy jesteś w grupie osób z nadwagą
  • Narzędzie motywacyjne do zainicjowania zdrowszego stylu życia
  • Narzędzie do śledzenia postępów w utracie wagi

Wszyscy dorośli mogą skorzystać z kalkulatora BMI, aby zorientować się w swoim stanie zdrowia w odniesieniu do otyłości i niedowagi. Dbanie o swoją wagę jest bardzo ważne dla zdrowia. Zarówno niedowaga, jak i nadwaga mogą być szkodliwe dla organizmu.

Nawet jeśli jesteś świadomy, że jesteś w kategorii nadwagi, może to być motywujące dla ciebie, aby użyć narzędzia, które wizualnie mówi ci, że masz nadwagę. W tym kontekście, możesz użyć kalkulatora BMI, aby rozpocząć zdrowszy styl życia.

Ponieważ sam możesz obliczyć swoje BMI, możesz skorzystać z metody obliczeniowej, kiedy dokonujesz zmiany stylu życia z naciskiem na utratę wagi. Łatwo jest śledzić swoje pozytywne postępy w utracie wagi, kiedy możesz zobaczyć, jak Twoje BMI spada z miesiąca na miesiąc.

Warto wiedzieć o kalkulatorach BMI u osób starszych

Ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie przez całe życie. Jednak z wiekiem pojawi się dodatkowy powód, aby zwrócić uwagę na swoją wagę. Z wiekiem nasze ciała ulegają zmianom i stają się coraz słabsze. Waga jest dobrym wskaźnikiem stanu zdrowia danej osoby. Jednak nie tylko wagę należy brać pod uwagę, aby ocenić, czy jest się zdrowym, czy nie. Przy obliczaniu wskaźnika BMI należy również wziąć pod uwagę masę tkanki tłuszczowej i wzrost.

Zmiany w wadze osoby mogą wskazywać, że coś jest nie tak.

Osoby starsze mogą cierpieć zarówno z powodu nadwagi, jak i niedowagi. Wiele starszych osób doświadcza okresów zmniejszonego apetytu, co oznacza utratę tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej oraz utratę wagi. Niedowaga może być krytycznym stanem u osoby starszej, która będzie bardziej podatna na infekcje. Organizmowi może być trudniej się naprawić i może być ci trudniej wrócić do zdrowia po zwykłej grypie.

Zaleca się, abyś jako osoba starsza regularnie korzystał z kalkulatora BMI, aby być stale świadomym swojej wagi i jej nagłych zmian.

Regularne kontrolowanie swojej wagi pomoże Ci podjąć działania przeciwko niedowadze lub nadwadze. Jeśli masz niedowagę, ważne jest, abyś przyjrzał się swojemu pożywieniu i jego zawartości odżywczej. Może być konieczne spożywanie większej ilości małych przekąsek. Jeśli masz nadwagę, być może powinieneś zacząć więcej ćwiczyć. Istnieje wiele funkcjonalnych maszyn do ćwiczeń w domu, które mogą być używane na poziomie indywidualnym.

Dzięki kalkulatorowi BMI możesz zapobiec problemom zdrowotnym w dłuższej perspektywie.

 Osoby starsze

Zalety kalkulatora BMI dla kobiet i mężczyzn

Gdy jako kobieta chcesz mieć prawdziwy obraz swojego stanu zdrowia, nie wystarczy skupić się tylko na liczbie na łazienkowej wadze. Kobiety bardzo różnią się wzrostem, a waga 60 kg nie mówi nic o twoim zdrowiu, ponieważ jest różnica między 180 cm a 160 cm.

Dużą zaletą kalkulatora BMI jest to, że bierze on pod uwagę Twój wzrost. W ten sposób otrzymujesz liczbę, która jest obliczana na podstawie Twoich indywidualnych uwarunkowań dotyczących zarówno wagi, jak i wzrostu. To daje bardziej użyteczny obraz stanu zdrowia.

Kalkulator BMI ma duże znaczenie indywidualne. Może to być narzędzie, które używasz do monitorowania swojej krzywej wagi, jeśli masz cele, aby albo zyskać lub stracić na wadze. Poza poziomem indywidualnym, kalkulator BMI ma również ogromne znaczenie na poziomie społecznym.

BMI jest od kilkudziesięciu lat stosowany jako krajowe i międzynarodowe narzędzie do ustalania norm dla masy ciała w populacji osób dorosłych.

Inną ważną zaletą kalkulatora BMI jest to, że jest on używany w systemie opieki zdrowotnej jako narzędzie do badań. Można zatem przyjąć, że obowiązujące wartości BMI zostały określone na podstawie dokładnych, naukowych badań w celu wskazania optymalnego stanu zdrowia w odniesieniu do wieku i wagi.

To oznacza, że lekarz będzie mógł zwrócić uwagę na stan zdrowia niektórych pacjentów, którzy są poza normalną kategorią dla idealnej wagi.

Przydatna i ważna może być dla Ciebie wiedza, że kiedy mierzysz się na wykresie BMI, wartości BMI są oparte na najlepszych możliwych wytycznych dla idealnej wagi.

Każda osoba powyżej 19 roku życia może korzystać z kalkulatora BMI. Jest on przeznaczony do stosowania na poziomie indywidualnym, grupowym i wspólnotowym.

Kalkulator BMI kobiet i zdrowej wagi

Kobiety i waga ciała zawsze stanowiły i nadal stanowią obszar zainteresowania, na który wpływ mają media społecznościowe, magazyny mody i postawy społeczne. Wiele kobiet jest niezadowolonych ze swojej wagi, którą uważają za zbyt wysoką. Z punktu widzenia zdrowia, kalkulator BMI może być pozytywnym środkiem do wykorzystania przez kobietę.

Kobiety muszą mieć tłuszcz na swoim ciele, aby być zdrowe. Tłuszcz jest zdrowy i pomaga utrzymać ważną równowagę hormonalną u kobiety. Kobiety powinny mieć masę tłuszczu w granicach 18-25%, natomiast mężczyźni optymalnie powinni mieć masę ciała w granicach 10-18%. Istnieje biologiczna różnica między tym, ile tłuszczu powinna mieć kobieta, a ile mężczyzna.

Mimo, że posiadanie szczupłej talii i ud jest pożądane z punktu widzenia urody, nie musi oznaczać, że taki kształt ciała jest zdrowy.

Mężczyźni i kobiety muszą mieć wskaźnik BMI pomiędzy 18.5-24.9, aby być uznanymi za osoby o prawidłowej wadze. Dla kobiet oznacza to, że muszą mieć tkankę tłuszczową, aby być klasyfikowane jako zdrowe.

Zdrowa waga to znak, że masz odpowiedni poziom energii dla swojej płci i typu ciała. A co najważniejsze, BMI w granicach normy jest znakiem, że twoje ciało jest fizycznie zdolne do walki z chorobami (w tym z chorobami układu krążenia i cukrzycą).

Z punktu widzenia zdrowia, idealna waga to waga, przy której wyższy procent tłuszczu jest akceptowany u kobiet.

Dopóki kobieta ma obwód talii 80 cm lub mniej, nie jest narażona na zwiększone ryzyko rozwoju chorób związanych ze stylem życia.

BMI kalkulator ift. mężczyźni i masa mięśniowa

Mężczyźni i kobiety mogą mieć duże zróżnicowanie w masie mięśniowej. Jeśli trenujesz na poważnym poziomie, będziesz ważył więcej w porównaniu do osoby w podobnym wieku, tej samej płci i wzrostu, która nie trenuje.

Z tego powodu może wystąpić różnica w wyniku BMI między 2 mężczyznami o tym samym wzroście. W tym kontekście należy zauważyć, że masa mięśniowa waży około 20% więcej niż ta sama ilość tłuszczu. Mężczyzna umięśniony może więc zostać uznany za osobę z nadwagą, nawet jeśli ma niski procent tkanki tłuszczowej. Wynika to z wagi masy mięśniowej. Mięśnie nie są szkodliwe dla organizmu, tak samo jak tłuszcz.

Mężczyzna i kobieta muszą korzystać z kalkulatora BMI indywidualnie. Na papierze 2 mężczyzn może mieć takie samo BMI, z których jeden jest umięśniony i ma niski procent tłuszczu, a drugi ma małą masę mięśniową, ale wysoki procent tłuszczu. W zależności od tego, gdzie tłuszcz jest zlokalizowany, człowiek z wysokim procentem tłuszczu może być narażony na rozwój chorób związanych ze stylem życia, nawet jeśli mieści się w normalnym zakresie limitów BMI.

Od czasu wynalezienia kalkulatora BMI, nacisk na lokalizację tkanki tłuszczowej pojawił się jako dodatkowe narzędzie do oceny stanu zdrowia danej osoby. To udoskonala wykorzystanie kalkulatora BMI jako metody oceny, czy dana osoba ma zdrową czy niezdrową wagę.

Obecne i obecne limity BMI są ustalane przez WHO i Duński Urząd Zdrowia. Limity są ustalone w odniesieniu do tego, co jest uważane za idealną wagę dla dorosłego człowieka.

Kalkulator BMI zakłada, że zmienia się masa tłuszczu w organizmie, a nie masa mięśni. Jako osoba muskularna, powinieneś być ostrożny podczas korzystania z kalkulatora BMI, ponieważ może on sklasyfikować cię jako osobę z nadwagą, nawet jeśli masz normalny i zdrowy procent tkanki tłuszczowej dla swojej płci.

Kalkulator BMI u kobiety i pomiar wagi 

Aby uzyskać jak najdokładniejszy i najbardziej użyteczny wynik z kalkulatora BMI, musisz użyć jak najdokładniejszych danych. Oznacza to mierzenie się na wysokości bez butów. Jest to najprostsza liczba w obliczeniach. Jeśli chodzi o pomiar wagi, to jest to bardziej niepewna liczba. Będą różnice w porze dnia, w której się ważysz, a nie mniej ważne będą różnice w porze miesiąca, w którym się ważysz. Kobieta przechodzi przez wiele faz w swoim cyklu menstruacyjnym. Fazy, które wpływają na jej masę ciała.

Twój cykl może wpływać na pocenie się, zatrzymywanie wody i zaparcia, między innymi. Te elementy wpływają na Twoją wagę.

Kobiety będą generalnie miały bardziej zmienną wagę niż mężczyźni. Ich cykl miesięczny ma ogromny wpływ na organizm i jego kondycję.

Jako kobieta, zaleca się mierzenie swojego BMI przez kilka tygodni, aby uzyskać najbardziej dokładny wynik. Możesz użyć średniej z Twoich różnych pomiarów, ponieważ jest naturalne, że Twoje indywidualne wymiary mogą się wahać.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę różne warunki w twoim organizmie, które wpływają na twoją masę ciała. Nawet jeśli twoja waga zmienia się z tygodnia na tydzień, nie oznacza to, że twoje zdrowie również będzie się wahać. Możesz mieć zdrowe ciało, nawet jeśli twoje pomiary wagi się wahają.

Normalny zakres dla zdrowego BMI to 18,5-24,9. W tym zakresie jest dużo miejsca na wahania wagi, bez możliwości zakwalifikowania Cię jako osobę z niedowagą lub nadwagą.

Nawet jeśli jesteś w normalnym zakresie, Twój tłuszcz może być nadal zlokalizowany w niezdrowy sposób na Twoim brzuchu. Dlatego zawsze należy oceniać swój pomiar BMI w odniesieniu do swojej sylwetki i kształtu ciała.

Niekorzystanie z kalkulatora BMI w zależności od wieku

Gdy już wiesz, jak używać kalkulatora BMI, aby znaleźć wskaźnik swojej wagi, możesz również użyć metody obliczeniowej w odwrotnej kolejności. W tym przypadku można zgiąć indeks, aby dowiedzieć się, jaka byłaby Twoja idealna waga w stosunku do Twojego wzrostu.

Dostępne są tabele, z których możesz skorzystać, aby dowiedzieć się, jaka będzie Twoja optymalna waga w zależności od Twojego wzrostu.

To może być przydatne, gdy chcesz rozpocząć zdrowszy styl życia i gdy chcesz schudnąć i stracić tłuszcz.

Tutaj możesz uzyskać wskaźnik tego, jaka jest idealna przybliżona waga dla Ciebie na podstawie Twojego wzrostu. Możesz użyć tej idealnej wagi, aby dowiedzieć się, ile kilogramów byłoby zdrowe dla Ciebie stracić.

Gdy Twoim celem jest utrata wagi, bardzo ważne i motywujące jest to, że masz konkretne cele, aby pracować w kierunku. To sprawi, że proces dochodzenia do celu będzie łatwiejszy i bardziej skoncentrowany.

Jeśli, z drugiej strony, masz niedowagę, możesz użyć kalkulatora BMI, aby dowiedzieć się, ile kilogramów byłoby dla Ciebie zdrowo przytyć.

Czy istnieje różnica między kobietami i mężczyznami w kalkulatorze BMI?

Mężczyźni i kobiety powinni obliczać swoje BMI w ten sam sposób. Obie płcie muszą podać swoją wagę i wzrost w metodzie obliczeniowej, a ich indywidualne wyniki zostaną wyświetlone. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać paradoksalne, że kobiety i mężczyźni powinni stosować tę samą formułę i metodę, ponieważ istnieje między nimi duża różnica fizyczna.

Różnica w metodzie obliczania opiera się na fakcie, że podczas gdy mężczyźni biologicznie mają silniejszą strukturę kości, kobiety naturalnie mają wyższy procent tłuszczu, ale bardziej smukłą strukturę ciała. Z punktu widzenia BMI, obie płcie mają indywidualne uwarunkowania, które pozwalają im korzystać z tego samego wzoru.

Kalkulator BMI dla dzieci i ich zdrowia

Dzieci są różne, a ich waga może się bardzo różnić podczas ich dorastania. Dla większości dorosłych, obliczanie BMI dziecka będzie oparte na intencji zrobienia tego, co jest najlepsze dla dziecka pod względem zdrowia i dobrego samopoczucia.

Możesz użyć kalkulatora BMI jako wskaźnika tego, czy Twoje dziecko ma nadwagę czy nie. W Danii obserwuje się tendencję wzrostową w zakresie nadwagi u dzieci poniżej 15 roku życia. Rozwój ten jest po części wynikiem naszego stylu i sposobu życia. Spożywamy większe ilości tłuszczów nasyconych i mniej się ruszamy.

Dzieci potrzebują pomocy dorosłych, aby zmniejszyć swoją otyłość i wyrobić sobie dobre, zdrowe nawyki, które będą mogły zabrać ze sobą w okres dorastania i dorosłości.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na wagę swojego dziecka. Możesz użyć kalkulatora BMI, aby śledzić krzywą wagi swojego dziecka. Dla Twojego dziecka bardzo ważne jest, abyś Ty, jako dorosły, zrobił wszystko, co w Twojej mocy, aby zapobiec problemom emocjonalnym i społecznym, które może spowodować nadwaga.

Dziecko z nadwagą jest nie tylko wyzwaniem fizycznym, co będzie wyrażone w interakcji i zabawie z rówieśnikami. Otyłość ma swoje emocjonalne minusy, które u wielu dzieci objawiają się niskim poczuciem własnej wartości.

BMI dziecka może być użyte jako narzędzie do określenia, czy Twoje dziecko ma nadwagę lub niedowagę w stosunku do swojej płci. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę różnice w budowie ciała i krzywych rozwojowych dzieci.

Po podjęciu działań mających na celu zmniejszenie nadwagi dziecka, możesz wspólnie z nim stworzyć wykres rozwoju BMI, aby zwizualizować pozytywny rozwój.

Jak rozumieć kalkulator BMI vs. dorośli

Poprzednio istniały tylko 3 grupy wartości BMI - odpowiednio: niedowaga, prawidłowa masa ciała i nadwaga. Ponieważ nasz styl życia zmienił się od czasu wynalezienia kalkulatora BMI w 1832 roku, pojawiła się potrzeba stworzenia większej liczby grup wagowych.

Dzisiaj istnieje 6 różnych grup, które dzielą różne kategorie wagowe:

  • 18,5-24,9 = normalna waga
  • 25-29,9 = graniczący z nadwagą
  • 30-34,9 = nadwaga
  • 35-39,9 = bardzo duża nadwaga

Gdy zrozumiesz swój wskaźnik BMI poprzez umieszczenie go w różnych klasach wagowych, pamiętaj, że obliczenia nie uwzględniają płci ani kształtu ciała. Muskularny mężczyzna, który trenuje siłowo na ambitnym poziomie, będzie miał wyższy wskaźnik BMI niż średnia dla jego wzrostu i krzywej wagi. Wynika to z większej ilości masy mięśniowej, która nie jest brana pod uwagę w obliczeniach.

Innymi słowy, nie musisz mieć nadwagi tylko dlatego, że masz BMI w zakresie 25+.

Kalkulator BMI to, w skrócie, wskaźnik klasy wagowej danej osoby.

Przy obliczaniu wskaźnika BMI, oprócz płci i masy mięśniowej, należy również zwrócić uwagę na to, gdzie na ciele znajduje się masa tłuszczowa. Istnieje różnica między tym, gdzie masz najwięcej tłuszczu na ciele, a tym, czy jest on zdrowy czy szkodliwy. Zdrowsze będzie posiadanie dużej masy tłuszczowej zlokalizowanej na udach, a nie na brzuchu.

Przy pierwszym użyciu kalkulatora BMI zaleca się, abyś spojrzał na swoje ciało, jego kształt i umiejscowienie tkanki tłuszczowej w sposób holistyczny. Obliczanie wskaźnika BMI powinno być częścią szerszej oceny stanu zdrowia Twojego ciała i stylu życia. Po uzyskaniu ogólnej oceny, można zdecydować, czy chcesz podjąć działania w celu utraty wagi, jeśli są skategoryzowane jako nadwaga z niezdrowej lokalizacji masy tłuszczu.

Warto wiedzieć o kalkulatorze BMI dla młodzieży

Tak jak w przypadku oceny stanu zdrowia osoby dorosłej w odniesieniu do wagi, również w przypadku stosowania kalkulatora BMI w odniesieniu do młodej osoby należy przyjąć perspektywę holistyczną.

Liczba BMI nie może stać sam, gdy chcesz wskaźnik, czy młoda osoba może być oceniana jako niedowaga lub nadwaga. Młoda osoba będzie się rozwijać fizycznie i mogą występować duże różnice między płciami dziewcząt i chłopców pod względem procentowej zawartości tłuszczu.

Dziewczęta naturalnie nabywają większy procent tkanki tłuszczowej podczas dojrzewania, podczas gdy chłopcy biologicznie rozwijają większą masę mięśniową. Będzie duża różnica między młodymi ludźmi, którzy są rówieśnikami. Podczas gdy niektóre z nich rozwiną się we wczesnym okresie dojrzewania, inne rozwiną się później. Oznacza to, że niektórzy młodzi ludzie mogą być klasyfikowane jako niedowaga dla ich wieku po prostu dlatego, że dojrzewanie nie w pełni set in.

Korzystając z kalkulatora BMI dla młodej osoby, należy również wziąć pod uwagę, gdzie na ciele znajduje się tłuszcz. Jeśli wskaźnik BMI młodej osoby wskazuje na nadwagę, nie musi to oznaczać, że młoda osoba ma niezdrową wagę. Jeśli tłuszcz jest równomiernie rozłożony w całym ciele, to będzie to ciało harmonijne. Taka budowa ciała może być dziedziczna, lub wyższy procent tłuszczu może być czymś, co młody człowiek przerasta.

Tylko wtedy, gdy tłuszcz zlokalizowany jest na brzuchu i w pobliżu narządów wewnętrznych, istnieje powód, aby zwrócić uwagę na nadwagę u młodego człowieka.

Nie musi to oznaczać dużych zmian w stylu życia, aby zmniejszyć otyłość. Dla wielu osób wynik kalkulatora BMI, który pokazuje nadwagę, może być bodźcem do przyjęcia zdrowszych nawyków w życiu codziennym.

Wszystko w urządzeniach i maszynach szkoleniowych

W firmie Apuls specjalizujemy się we wszystkich elementach sprzętu do ćwiczeń i maszyn do ćwiczeń, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania dla zdrowszego stylu życia. Poznaj naszą ekscytującą ofertę na tej stronie już dziś!