Klasyczne pytania dotyczące biegania

W firmie Apuls chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni z obsługi klienta: nie tylko staramy się dostarczać najlepsze produkty w najlepszej cenie, ale także staramy się zapewnić, aby klient miał jak najlepsze doświadczenia podczas zakupów u nas. Dlatego w razie jakichkolwiek pytań związanych z Państwa szkoleniem jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji. Wówczas odpowiemy na Państwa pytania najlepiej jak potrafimy. Poniżej przedstawiamy mały wybór niektórych klasycznych pytań dotyczących biegania:

Kiedy najlepiej biegać?
Badania sugerują, że organizm najlepiej funkcjonuje późnym rankiem i po południu, ponieważ zegar biologiczny na przemian podnosi i obniża poziom energii. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma znaczenia, kiedy biegniesz - tak długo, jak to robisz.

Czy bieżnia jest tak samo dobra jak bieganie na łonie natury?
Nie ma nic złego w trenowaniu na bieżni. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z treningu na bieżni, zmieniaj intensywność, na przemian z wolną i szybką, a także, jeśli to możliwe, zmieniaj nachylenie bieżni. I mierz swoje treningi w minutach i intensywności, a nie w kilometrach. Krótko mówiąc, możesz uzyskać tyle samo z biegania na bieżni, co na świeżym powietrzu.

Kiedy powinienem jeść?
Jedz kilka godzin przed wysiłkiem fizycznym i wybieraj pokarmy, które nie powodują uczucia duszności lub wymiotów. Na przykład wędzona makrela, kalafior i suszona fasola są powierzchniowe, a chleb żytni i żytni hamburgerowy, płatki owsiane z mlekiem lub jogurt z musli są genialnym wyborem. Jeśli biegasz na dłuższych dystansach i potrzebujesz zastrzyku energii podczas biegu, możesz zjeść batonik proteinowy przed biegiem. Zwykle potrzeba 30 minut, aby baton proteinowy uwolnił swoją energię.

Czy muszę pić podczas podróży?
Nie musisz, chyba że wybierasz się na długi bieg. Jeśli zauważysz, że po drodze bardzo chce Ci się pić, możesz zabrać ze sobą wodę na spacer.

Czy bieganie z pełnym żołądkiem jest niezdrowe?
Nie, bieganie z pełnym żołądkiem nie jest do końca niezdrowe. Ale ma to wpływ na Twoje bieganie. Duża część krwi, której potrzebujesz do dotlenienia pracujących mięśni, jest zajęta trawieniem pokarmu. Dlatego często będziesz czuł się ciężki w nogach. Istnieje również ryzyko, że rytm biegu skokowego zaburzy zawartość twojego żołądka, powodując mdłości lub chorobę.

Dlaczego to takie trudne?
Jeśli myślisz, że bieganie jest trudne, prawdopodobnie za bardzo się forsujesz, bo wcale nie musi tak być. Jeśli masz problemy ze swoim programem biegowym, skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy odpowiedni program treningowy dla Ciebie.

Kontakt:
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub chcieliby Państwo, abyśmy stworzyli dla Państwa program szkoleniowy, zawsze zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie znajdziemy program, który najbardziej Ci odpowiada, niezależnie od tego, czy trenujesz, aby przebiec 5 kilometrów czy maraton.