Lekki wysiłek fizyczny łagodzi bóle mięśni

Lekkie ćwiczenia łagodzą bolesność mięśni

>

Zapewne już to wiesz. Następnego dnia budzisz się i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele mięśni ma Twoje ciało i jak bardzo mogą być obolałe!
Prawdopodobnie chcesz wziąć dzień wolny, aby Twoje mięśnie były znowu gotowe, ale jest jeszcze lepsze rozwiązanie: jedno z poniższych ćwiczeń może sprawić, że Twój ból ustąpi szybciej.

Biegaj lekko
Rozgrzej się 5 minutami marszu, a następnie przebiegnij kilka kilometrów w tempie znacznie wolniejszym niż Twoje zwykłe tempo (25% poniżej normalnego tempa biegu). Upewnij się, że robisz częste przerwy podczas chodzenia o własnych siłach. Unikaj wzniesień podczas łatwego biegu, ponieważ wywierają one większy nacisk na mięśnie i trening. Jeśli twoje mięśnie są bardzo obolałe, 30-minutowy spacer z napędem zrobi swoje.

Bieganie bez obciążenia
Bieganie w wodzie jest świetne, jeśli jesteś kontuzjowany, ale to także dobry sposób na zregenerowanie mięśni po ciężkim treningu. Wskakuj, na głęboką wodę i biegnij lekko przez pół godziny. Możesz nosić pas do biegania, aby nie unosić się na górze, i możesz robić "przerwy na chodzenie" po drodze.

Źródło: Medical News Today