Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Paliwo dla organizmu

W ciągu ostatnich kilku lat, stało się bardzo popularne z różnych diet, gdzie trzeba trzymać się z dala od węglowodanów i jeść dietę bogatą w białko zamiast, w tym diety epoki kamiennej, Paleo, 80-20 diety, itp. Pokarmy, które są bogate w węglowodany to chleb, ziemniaki, makaron, ryż i cukier.

Faktem jest, że węglowodany odgrywają ważną rolę w twoim organizmie, a większość twoich ważnych organów używa węglowodanów jako paliwa i stabilizują poziom cukru we krwi.

Mózg

Węglowodany są jedynym źródłem energii dla Twojego mózgu i układu nerwowego. Jeśli twój mózg nie dostaje wystarczającej ilości węglowodanów, twoja zdolność koncentracji jest zaburzona i ani twój mózg, ani system nerwowy nie mogą funkcjonować optymalnie.

Serce:

Twoje serce wykorzystuje zarówno tłuszcz, jak i węglowodany jako paliwo.

Mięśnie:

Twoje mięśnie również wykorzystują węglowodany jako paliwo i są one głównym źródłem energii dla mięśni, zwłaszcza podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności. Mięśnie również wykorzystują tłuszcz jako źródło energii. Należy zaznaczyć, że węglowodany i tłuszcze są źródłem energii, natomiast białko jest budulcem mięśni.

Węglowodany są więc niezbędne dla ciała i zdrowia. Jest częścią zdrowej diety z przewagą pomiędzy białkiem a tłuszczem. Pamiętaj o grubych węglowodanach!