Powrót Rozszerzenie

W filmie, który widzisz tutaj, to Rozciągnięcie Pleców jest wykonywane na wyproście. Kiedy zginasz się do przodu, daje to dobry efekt rozciągania pleców. Jeśli użyjesz ławki skośnej, takiej jak ta w tym filmie, będziesz w stanie lepiej wyizolować wyprosty pleców, ale samo ćwiczenie będzie mniej intensywne z powodu kąta nachylenia ławki - im prostsza ławka, tym trudniejsze będzie ćwiczenie. Prawdopodobnie widziałeś wielu ludzi wykonujących to ćwiczenie na ławce do butów, z płytą wagi do klatki piersiowej, z czegokolwiek pomiędzy 5 - 15 kg.

Przewodnik po rozciąganiu pleców:

  1. Lig on hyperextension.
  2. Wsporniki stawu skokowego powinny być prawidłowo wyregulowane, a biodra powinny spoczywać na poduszkach biodrowych
  3. Zacznij z górną częścią ciała zgiętą do przodu i podnieś górną część ciała do pozycji równoległej do podłogi 
  4. Pamiętaj o zachowaniu naturalnego odchylenia lędźwiowego, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji dolnej części pleców
  5. Powtórz ćwiczenie

Fakty na temat rozciągania pleców:W tym ćwiczeniu trenujesz przede wszystkim mięśnie siedzenia i tylnej części ud. Po drugie, trenuje prostowniki grzbietu i mięsień czworoboczny lędźwi (najgłębszy mięsień brzucha, na tylnej ścianie brzucha).

Dobre rady dla Rozciągania Pleców:Możesz zdecydować się na przytrzymanie pozycji rozciągniętej przez kilka sekund, aby trening był bardziej intensywny. W niektórych siłowniach masz możliwość trenowania tego ćwiczenia na specjalnej maszynie, aby skupić się i wyizolować trening. 

To ćwiczenie jest zarówno ćwiczeniem na pośladki, jak i na nogi.