Press Behind The Neck - (Pres Bag Nakken)

Prasa na tył szyi jest ćwiczeniem, które trenuje mięsień naramienny, szczególnie jego środkową część, a także trapez (mięsień, który biegnie od tyłu czaszki i pionowo w dół po każdej stronie kręgosłupa do jednego z ostatnich kręgów piersiowych), triceps i serratus anterior (mięsień, który powstaje na powierzchni 1-8 żebra klatki piersiowej).

Przewodnik po Prasie za Szyją: 

>
  1. Stań z wyprostowanymi plecami  
  2. Chwyć sztangę nachwytem i oprzyj ją na ramionach za karkiem
  3. Wdychaj i podnieś sztangę nad głowę, nie kołysząc dolną częścią pleców
  4. Wdychaj podczas wykonywania ruchu
  5. Powtórz ćwiczenie z różnymi ciężarami np. 15x3.

Ważne przy Press Behind The Neck:Aby uniknąć przeciążenia stawu barkowego, który jest bardzo wrażliwy, unikaj sprowadzania sztangi dalej za szyję niż pozwala na to Twoja elastyczność. To ćwiczenie może być obciążające dla "rotator cuff" (jest to grupa mięśni i ich ścięgien, które stabilizują bark) - supraspinatus (mały mięsień na górnej części pleców), infraspinatus (gruby mięsień trójkątny, który stabilizuje staw barkowy), teres minor (jest to wąski, wydłużony mięsień w barku) i subscapularis (jest to duży mięsień trójkątny, który siedzi z przodu torebki stawu barkowego). I dlatego powinny być wykonywane z ostrożnością.

Dobre rady dla Press Behind The Neck: Istnieje wiele maszyn, które pozwalają na wykonywanie tego ćwiczenia bez konieczności skupiania się tak bardzo na bezpieczeństwie, jak w przypadku pracy z wolnymi ciężarami.

To ćwiczenie jest zarówno ćwiczeniem na barki jak i na triceps.