Przewodnik: Wybierz odpowiednią linę do skakania

Palenie jest bardzo skuteczne w rozgrzewaniu i spalaniu tłuszczu. To delikatny i zabawny sposób na poprawę kondycji - i możesz to robić gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz.

Palenie jest bardzo skuteczne jako spalacz tłuszczu, ponieważ możesz spalić do 8 kalorii na minutę. To właściwie odpowiednik biegu z prędkością 12km/h, czyli całkiem sporo. 

Są głównie dwa rodzaje podłóg do skakania; guma, która jest głównie dla początkujących i drut, który jest głównie dla zaawansowanych narciarzy.

Gumowa mata do skakania jest najlżejszym rodzajem maty do skakania. Są bardzo elastyczne i łatwe w obsłudze - dlatego idealnie nadają się dla początkujących. Nie boli też tak bardzo uderzenie w drzewa gumową skakanką. Profesjonaliści mogą również używać gumowych skakanek, ale tylko w przypadku, gdy chcesz wykonywać triki takie jak przechodzenie itp., ponieważ niska waga daje Ci dużą przewagę.

Skakanka z drutu jest cięższa od gumy. Zwiększona waga pozwala na uzyskanie większej prędkości na trasie i dlatego drut przeznaczony jest dla doświadczonych narciarzy. Zwiększona waga zapewnia również dodatkową siłę i trening tlenowy. Drut stalowy nie jest początkowo tak giętki jak guma, ale po kilku tygodniach użytkowania stanie się tak samo giętki i będziesz miał nad nim pełną kontrolę.

Jako początkujący powinieneś wybrać gumową deskę do skakania, a jako doświadczony narciarz, który chce uzyskać więcej ze swojego skakania, powinieneś wybrać deskę ze stalowym drutem.

Kilka szybkich wskazówek dotyczących skakania
Zawsze zaczynaj od krótkiej, pięciominutowej rozgrzewki przed skakaniem - musisz rozgrzać swoje stopy i pięty. Podczas skakania na skakance będziesz wykonywać wiele małych wzlotów, dlatego ważne jest, aby nosić dobre buty treningowe, które ochronią Twoje kolana i stawy.
Ważne jest, aby rozluźnić ramiona podczas skakania, ponieważ to przedramiona powinny wprawić podłogę w ruch.

Niewielkie jest ryzyko urazu podczas chodzenia, ale powinieneś zapytać swojego lekarza o radę, jeśli masz problemy z nogami, kostkami lub stopami.