Trening z gumkami - wszechstronny i skuteczny

Opaska elastyczna jest niezwykle wszechstronnym i skutecznym narzędziem treningowym. Z opaską elastyczną możesz trenować siłę, równowagę, koordynację i wytrzymałość. Można je znaleźć w wielu różnych szerokościach, mocach i kolorach. Dzięki różnej wytrzymałości opasek elastycznych istnieje możliwość urozmaicenia treningu i stopniowego zwiększania obciążenia. 

Możliwości treningu bocznego z gumkami

To narzędzie to mały i praktyczny sprzęt treningowy o wielu efektach. Jest to popularne narzędzie do treningu domowego, ponieważ jest elastyczne w użyciu, niezwykle praktyczne i oszczędzające miejsce. Możesz łatwo zabrać swój elastyk ze sobą w podróż, więc możesz ćwiczyć podczas przerwy w pracy lub na wakacjach.

Oto niektóre z korzyści płynących z używania elastic band do treningu:

 • Możesz trenować różne cele z narzędziem
 • Możesz uczynić klasyczne ćwiczenia bardziej wymagającymi
 • Ekonomiczne i praktyczne narzędzie

Możesz uzupełnić swój istniejący program treningu siłowego lub sportowego o trening elastyczny. Wyjątkowe w tym narzędziu jest to, że opór elastycznej gumy nieustannie stanowi wyzwanie dla Twoich mięśni, co ostatecznie oznacza większe korzyści z treningu.

Nie wymaga wcześniejszego doświadczenia treningowego, aby rozpocząć trening z elastic. Jest to popularny i delikatny sposób na stopniowe budowanie siły mięśni w Twoim ciele. Ponieważ Twoje ciało jest w swobodnym ruchu podczas treningu, możesz osiągnąć duży zakres ruchu z tym przyrządem. Jest to istotny element w uzyskaniu maksymalnych korzyści z treningu siłowego.

Znajdziesz tu wiele inspiracji do treningu z gumą i otrzymasz szczegółowe wskazówki, jak wybrać model odpowiadający Twoim potrzebom.

Efektywne ćwiczenia z gumkami treningowymi

Na rynku gumek do ćwiczeń można znaleźć różne wersje, wzory i nie mniej ważne oznaczenia. Główne wzory to gumki, gumki fitness oraz gumki treningowe z uchwytami na końcach.

Wszystkie edycje dają Ci mnóstwo wariantów treningowych, pozwalając na wykonanie treningu całego ciała zarówno w domu, jak i na siłowni.

#1 Podnoszenie boczne (ramiona i barki)

Złóż środkową część gumki na ręcznik i stań z obiema stopami rozstawionymi na szerokość barków na gumce. Chwyć każdą końcówkę gumki jedną ręką. Powinieneś czuć opór już wtedy, gdy masz ręce pod kątem 45 stopni po obu stronach ciała. Rozpocznij ruch podnosząc obie ręce do góry w kierunku barków. Łokcie powinny być lekko zgięte.

Powoli opuść ponownie ramiona i powtórz ruch.

Nie podnoś ani nie wyciągaj rąk wyżej niż do linii barków.

#2 Squat (trening ud i pośladków)

>

Stań na środku swojej gumki, która jest owinięta w ręcznik (aby chronić zarówno gumkę jak i siebie). Zachowaj odległość między stopami na szerokość ramion.

Chwyć każdy koniec elastycznej taśmy i owiń końce wokół dłoni, aż poczujesz opór podczas stania w pozycji wyprostowanej z lekko ugiętymi kolanami. Gumka powinna przebiegać za ramionami i w dół po bokach ciała.

Zacznij klasyczny ruch przysiadu, wypychając tyłek do tyłu i stopniowo zginając kolana coraz bardziej. Celem jest utrzymanie ud równolegle do podłoża, przy zachowaniu prostej postawy na plecach.

Nie pozwól, aby Twoje kolana sięgały dalej niż palce stóp, kiedy pchasz się w dół w ruchu.

#3 Wiosła (ramiona, klatka piersiowa i barki)

>

Umieść się w pozycji siedzącej na średnio miękkiej powierzchni z wyciągniętymi nogami (np. na macie do jogi lub podłodze do ćwiczeń). Środkową część gumki rozciągnij za stopami (pamiętaj, aby owinąć gumkę ręcznikiem, aby zarówno chronić stopy, jak i gumkę). Powinieneś poczuć opór przy lekkim pochyleniu się do przodu i odpowiednio dopasować długość. Pozwól, aby końce gumki zwisały swobodnie.

Zacznij ruch od wyciągnięcia łokci do tyłu w ruchu wiosłowania. Wyciągnij łokcie do tyłu tak daleko, jak to możliwe, aż ręce znajdą się z boku ciała.

Podczas całego ćwiczenia, to twoje ramiona muszą pracować i wykonywać ruch.

Dla osób z problemami z kręgosłupem delikatną pomocą może być dodatkowe zginanie kolan i uważanie, aby nie kołysać się do tyłu.

Opaski elastyczne do treningu dają Ci wiele możliwości

Pomimo, że trening z wykorzystaniem elastycznej taśmy charakteryzował siłownie w latach 80-tych, narzędzie to jest dziś co najmniej tak samo skuteczne i popularne.

Jednym z powodów niesłabnącej popularności tego narzędzia jest mnogość wariantów, jakie można stworzyć za pomocą gumek.

Pomimo, że podstawową korzyścią z ćwiczeń dla wielu jest zwiększenie siły mięśni, można uzyskać wiele znaczących efektów ubocznych z ćwiczeń z gumkami. Wykonując ćwiczenia z taśmami elastycznymi, nie skupiaj się wyłącznie na poziomie siły. Musisz skupić się również na równowadze, ponieważ sprzęt ten stawia duże wymagania dla Twojej stabilności. Ten element pomaga aktywować kilka mięśni, zarówno dużych jak i małych, w tym samym czasie.

Pomimo tego, że mięśnie mogą dostać mnóstwo wyzwań z gumką, narzędzie to zapewnia tylko łagodne obciążenie. Ten element przyczynia się do tego, że opaska elastyczna jest często stosowanym narzędziem rehabilitacyjnym.

Elastyka może pomóc Ci zacząć, jeśli doznałeś kontuzji i potrzebujesz powoli odbudować siłę w jednej lub kilku grupach mięśniowych.

Jakie wytrzymałości lub twardości są dostępne na rynku gumek?

>

Podstawowo, gumka charakteryzuje się tym, że jest długą taśmą bez uchwytu, która jest dostępna w różnych długościach. Klasyczna długość to ok. 150cm, jednak można znaleźć wersje do 180cm.

Znajdziesz u nas gumki do ćwiczeń o różnych poziomach trudności. Jako punkt wyjścia, są to poziomy:

 • Poziom 0 (bardzo lekki)
 • Poziom 1 (łatwy)
 • Poziom 2 (średni)
 • Level 3 (hard)

Te poziomy trudności sprawiają, że idealnie nadaje się do tego, abyś mógł stale zwiększać trudność swojego treningu. Dzięki wielu poziomom, możesz łatwo stworzyć progresję w swoim treningu, dzięki czemu każdy może rozpocząć trening z gumkami.

Gumki są w różnych jaskrawych kolorach. Znajdziesz tu wszystko od żółci i czerwieni po turkus, róż i zieleń.

Kolory są Twoim atutem i pomocą, ponieważ pełnią funkcję podczas treningu.

Jak będziesz bardziej świadomy wielu efektów, jakie gumki mogą mieć na Ciebie i Twój trening, będziesz powiększał swój zapas różnych gumek o różnych poziomach trudności.

Poznajesz swoje gumki wizualnie dzięki wielu kolorom. Dzięki temu Twój trening jest jeszcze bardziej efektywny, ponieważ możesz szybko zmieniać opaski z jednego ćwiczenia na drugie.

Zależnie od tego, co trenujesz na swoim ciele, możesz potrzebować różnych poziomów trudności.

Wybierz wysokiej jakości gumki do ćwiczeń

Znajdziesz wielu różnych producentów gumek do ćwiczeń. Do wiodących producentów na rynku należą Aserve, cPro9, Abilica i Reebok. Marki te są uznawane za produkcję wysokiej jakości sprzętu zarówno dla osób prywatnych, jak i profesjonalistów.

Kupując produkty tych marek, możesz mieć pewność, że otrzymasz wysoką jakość, co przekłada się na długą trwałość Twojego sprzętu treningowego.

Gumki Reebok i Abilica są szczególnie idealne dla siłowni, ponieważ zostały zaprojektowane z bardzo trwałego i mocnego materiału. Tutaj jakość i trwałość odpowiadają intensywnemu i częstemu treningowi, jaki musi wytrzymać sprzęt do ćwiczeń.

Jeśli potrzebujesz gumek w szczególnie przystępnych cenach do treningu domowego, produkty cPro 9 i Aserve są dobrym wyborem.

  

Opaski elastyczne można zakupić dla różnych potrzeb

>

Na stronie apuls znajdziesz szeroką gamę różnych gum do ćwiczeń zarówno pod względem wyglądu, trudności, jak i wersji produktu. Wszyscy nasi klienci powinni mieć możliwość znalezienia najbardziej funkcjonalnych produktów dostosowanych do ich potrzeb.

Dlatego znajdziesz gumki sprzedawane pojedynczo. To jest dla Ciebie, którzy trenują w domu i chcą wiele różnych poziomów trudności wokół treningu.

Dla tych, którzy mają siłownię i chcą zaoferować swoim członkom najlepsze warunki do treningu, znajdziesz gumy w metrowych odcinkach i dostarczane w praktycznym pudełku. Produkt ten może być również dla tych, którzy chcą sami eksperymentować z różnymi długościami gumek.

Innymi słowy, istnieje wiele opcji wyboru typów produktów, które odpowiadają Twoim potrzebom i budżetowi.

Kiedy kupujesz gumki indywidualnie, kupujesz jedne z najtańszych dostępnych urządzeń wysokiej jakości. Jest to niezwykle niedrogi element wyposażenia do ćwiczeń, który ma wiele potężnych i pozytywnych efektów.

Opaski elastyczne fitness w profilaktyce bólu przewlekłego

Z gumą fitness możesz nie tylko budować siłę mięśni i zwiększać swoją równowagę. Możesz również zapobiegać urazom i bólom wokół mięśni i stawów.

Możesz zrobić wiele treningów profilaktycznych, aby uniknąć przewlekłego bólu na swoim ciele w przyszłości. Dotyczy to zarówno tych, którzy już są aktywni na siłowni, jak i tych, którzy chcą zacząć tworzyć warunki dla silnego ciała na długie lata.

Ćwiczenia z gumkami fitness są dla wszystkich - kobiet i mężczyzn, młodych i starszych. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie treningów ze sprzętem. Możesz osiągnąć znaczące efekty, niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej.

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu w ciągu dnia, gumka może być Twoim najlepszym przyjacielem. Dzięki niemu już 10 minut ukierunkowanych ćwiczeń może wystarczyć, aby zapobiec urazom spowodowanym np. zbyt siedzącą pracą przy komputerze.

Wykonanie gumki fitness jest inne niż klasycznej gumki. Elastyczna opaska fitness to ciągła opaska, która występuje w różnych poziomach trudności i szerokości. Dzięki kilku opaskom o różnym stopniu trudności można uzyskać maksymalny efekt treningu. Opaska elastyczna fitness ma takie same właściwości i cechy jak znana wszystkim opaska elastyczna.

Jeśli jesteś początkujący, możesz użyć następującej metody, aby rozpocząć trening z gumkami.

 1. Używaj najlżejszej gumki przez pierwsze 2 tygodnie
 2. Czas zmienić poziom trudności, gdy możesz wykonać ćwiczenie bez wysiłku z około 20 poprawnymi powtórzeniami
 3. Kiedy czujesz, że Twoje mięśnie "kwaśnieją", jest to sygnał, że wykonujesz ćwiczenie prawidłowo
 4. Wielkie mięśnie będą naturalnym znakiem na początku
 5. Podczas ćwiczeń nie powinieneś odczuwać bólu wokół stawów

Takie podejście pozwala na najlepsze przyzwyczajenie organizmu do obciążeń i wyzwań siłowych. A kontrolowany proces pozwala na poznanie swojego ciała w odniesieniu do formy treningowej. Wsłuchiwanie się w sygnały swojego organizmu jest niezbędne w celach profilaktycznych.

Elastic band może stać się Twoim najważniejszym narzędziem treningowym, zarówno jeśli chodzi o osiągnięcie pozytywnych rezultatów z siłą mięśni w krótkim okresie czasu, jak i jeśli chodzi o zapobieganie urazom w długim okresie czasu.

Znajdź swój następny elastyczny trening tutaj at apuls

W Apulsie zawsze znajdziesz duży i ekscytujący wybór wysokiej jakości gumek treningowych Odkryj nasze różne modele na tej stronie już dziś!