Wiosła sztangą pochylając się pod ręką

Bent-Over Barbell Rows Underhand jest ćwiczeniem, które trenuje cały latissimus dorsi (mięsień szeroki grzbietu), brachialis (mięsień w górnej części ramienia, który zgina staw łokciowy), brachioradialis (mięsień w przedramieniu) i kiedy ściskasz łopatki razem na końcu ruchu, rhomboidei (są to dwa mięśnie, które łączą staw barkowy z kręgosłupem) i trapezius (mięsień, który biegnie od tyłu czaszki i pionowo w dół po każdej stronie kręgosłupa do jednego z ostatnich kręgów piersiowych)

Przewodnik po wyciskaniu sztangi na ławeczce Underhand:

  1. Stań z lekko ugiętymi kolanami.
  2. Zagnij ciało do przodu pod kątem około 45 stopni i upewnij się, że plecy są proste.
  3. Utrzymaj sztangę nachwytem i rozstawem dłoni większym niż szerokość barków, pozwalając ramionom zwisać prosto w dół z barków
  4. Wydech, napnij mięśnie brzucha i podciągnij drążek prosto do góry, aż dotknie klatki piersiowej
  5. Wydech i powrót do pozycji wyjściowej

Ważne przy wykonywaniu uginania sztangi pod ręką: Trzymaj plecy prosto. 

Fakty na temat uginania sztangi podchwytem: Pozycja uginania trenuje erector spinae (grupa mięśni prostujących i obracających plecy) izometrycznie.

Dobra rada na wykonywanie przysiadów ze sztangą pod pachą: W pozycji "bent-over" trenujemy izometrycznie erector spinae (grupa mięśni, które prostują i obracają plecy). Możesz trenować okolice pleców pod różnymi kątami, eksperymentując z szerokością chwytu oraz chwytem pod- lub nad-ręcznym. Możesz również zmieniać pochylenie górnej części ciała do przodu. 

To ćwiczenie jest zarówno ćwiczeniem na plecy jak i na ramiona.