Wyciąganie na linach linowych nad głowę Triceps

Cable Rope Overhead Triceps Extension z liną to dobre ćwiczenie do treningu i bardziej intensywnego oddziaływania na głowę długą tricepsa.

Przewodnik po linach kablowych do przedłużania mięśni trójgłowych:

>
  1. Stań tyłem do maszyny, trzymając ręce na uchwycie. Należy pamiętać, że ręce nie mogą sięgać dalej do tyłu niż głowa
  2. Wdychaj podczas wykonywania ćwiczenia
  3. Powtórz ćwiczenie, np. 15x3

Ważne dla Cable Rope Overhead Triceps Extension: Pamiętaj, aby trzymać łokcie nieruchomo. Oznacza to, że górne ramiona nie powinny się ruszać.   

Fakty o Cable Rope Overhead Triceps Extension: Triceps jest znacznie większym mięśniem niż biceps. W sumie triceps stanowi ⅔ mięśni naramiennych. 

Dobra rada dla Cable Rope Overhead Triceps Extension: Zmieniaj różne uchwyty (lina, pręt, pręt wygięty, pręt w kształcie litery V) po prostu po to, aby nie trenować zawsze tej samej odmiany.

Możesz uczynić trening tricepsa bardziej intensywnym poprzez utrzymanie napięcia izometrycznego przez jedną lub dwie sekundy na końcu ćwiczenia. 

Aby zróżnicować różne ćwiczenia na rozciągnięcie mięśnia trójgłowego, nie jest tak ważne, który z wariantów wykonujesz, ale najlepiej zróżnicować ćwiczenia w czasie - tj. kombinacja ćwiczeń siedzących, stojących, jednostronnych, dwustronnych i użycie różnych narzędzi. Dobrym pomysłem może być wykonywanie tych samych wariantów przez 6-10 tygodni naraz, abyś miał czas na zrobienie zauważalnego postępu przed zmianą.