Wyciskanie na triceps (z liną)

Podciąganie tricepsów na kablu z liną jest dobrym i łatwym ćwiczeniem izolacyjnym na triceps i anconeus (który jest kontynuacją głowy przyśrodkowej tricepsa). Zaletą używania liny zamiast drążka jest to, że możesz kontynuować ruch obok bioder i ud, aby bardziej intensywnie oddziaływać na boczną głowę mięśnia trójgłowego.  

Jeśli używasz dużych ciężarów, możesz pochylić się lekko do przodu od pachwiny, aby osiągnąć bardziej stabilną pozycję. To ćwiczenie jest proste do wykonania i może być stosowane przez początkujących do budowania siły przed próbą bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Przewodnik po pompkach na triceps (z liną):

  1. Stań przodem do maszyny, trzymając ręce na uchwycie
  2. Przyciągnij łokcie do boku ciała
  3. Wdech i wyprostuj ramiona (w dół). Trzymaj łokcie w kierunku ciała przez cały czas
  4. Wymuszaj ruch obok bioder i ud 
  5. Wdychaj podczas wykonywania ćwiczenia
  6. Powtórz ćwiczenie, np. 15x3

Ważne dla Triceps Pushdown (z liną): Pamiętaj, aby trzymać łokcie zablokowane i blisko ciała. Tzn. górne ramiona nie powinny się ruszać.  

Fakty o Triceps Pushdown (z liną): Triceps jest znacznie większym mięśniem niż biceps.Triceps stanowi ⅔ muskulatury górnej części ramienia. 

Dobre rady dla Triceps Pushdown (z liną): Różnorodność uchwytów (lina, drążek, drążek wygięty, drążek w kształcie litery V). Po prostu, żeby nie trenować zawsze tej samej wariacji.

Możesz uczynić trening tricepsa bardziej intensywnym poprzez utrzymanie napięcia izometrycznego przez jedną lub dwie sekundy na końcu ćwiczenia.