Wypad z kettlebell z prasą na głowę

To ćwiczenie zazwyczaj nie jest ćwiczeniem, które widzisz na dole w siłowni, to ćwiczenie jest najczęściej widziane w Crossfit. Każdy powinien tego spróbować! Jeśli to ćwiczenie zostanie wykonane poprawnie, na pewno sprawi, że mięśnie będą bolały. 

Guide to Kettlebell Lunge With Overhead Press:

>
  1. Stań w rozkroku.    
  2. Palce stóp powinny być skierowane do przodu, a następnie lekko ugięte w kolanach
  3. Spójrz prosto przed siebie i chwyć kettlebell uchwytem nadgarstkowym
  4. Pierwszy wyciąg jest do ramienia. Oprzyj kettlebell na ramieniu
  5. Drugie uniesienie jest z ramienia i w górę w powietrzu. Trzymaj łokieć wyprostowany z kettlebell do tyłu
  6. Użyj drugiego ramienia, aby utrzymać równowagę podczas wykonywania ćwiczenia
  7. W dolnej pozycji ćwiczenia, górna część przedniej części uda powinna być nieco poniżej linii równoległej do podłogi
  8. Wydech podczas powrotu do pozycji pionowej 
  9. Przełącz się na drugą nogę

Ważne dla Kettlebell Lunge With Overhead Press: Kiedy robisz krok do przodu, pozwól, aby cały ciężar ciała wyszedł do przodu na przedniej nodze. Jest to stosunkowo trudne ćwiczenie do wykonania, ponieważ wymaga dużej równowagi. Początkujący powinni zacząć od małych ciężarów. 

Fakty o Kettlebell Lunge With Overhead Press:Wykonując wypady jako część programu treningowego, poprawisz swoją równowagę i koordynację, uzyskasz dobrą odmianę i ćwiczenie pomocnicze do przysiadu, będziesz trenować przednie uda, tylne uda i pośladki w jednym ćwiczeniu, będziesz trenować swoją gibkość w tym samym czasie, Twoje zginacze bioder zostaną dynamicznie rozciągnięte i wyrównasz asymetrię między prawą i lewą stroną.

Dobre rady dla Kettlebell Lunge With Overhead Press: Możesz zmieniać obciążenie różnych mięśni, na przykład robiąc krótki krok do przodu, aby skupić się na mięśniu czworogłowym (mięsień uda). Lub zrób długi krok do przodu, aby skupić się na tylnej części uda, a także na pośladkach - konkretnie na mięśniu pośladkowym wielkim (gluteus maximus). Pozwala to również na wybór pomiędzy wykonywaniem ćwiczenia intensywnie na jednej nodze naraz, a wykonywaniem ćwiczenia na zmianę, jak widać na filmie tutaj. 

Możesz urozmaicić to ćwiczenie np. podwójnym kettlebell Overhead Lunge

To ćwiczenie jest zarówno ćwiczeniem na nogi, jak i na tyłek.

Znajdź swój następny kettlebell na apuls

W Apulsie zawsze znajdziesz duży i ekscytujący wybór wysokiej jakości kettlebells Odkryj nasze różne modele na tej stronie już dziś!