Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Zachowaj spokój i żyj dłużej

Zachowaj spokój i żyj dłużej

>

Ludzie, którzy są aktywni fizycznie, spokojni, rozważni i dobrzy w zarządzaniu swoim codziennym życiem, żyją dłużej niż ci, którzy mają mniej pozytywne osobowości nękane przez nerwowość, złość lub niepokój.

To jest wniosek badaczy oparty na 50 latach obserwacji amerykańskich mężczyzn i kobiet. Dążenie do stabilności emocjonalnej oraz sumienny i aktywny tryb życia mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyka chorób, zwiększenia zadowolenia z życia, a co najważniejsze, znacząco zwiększyć długowieczność.

Badania prowadzone są przez naukowców z National Institute on Aging USA, którzy oceniali cechy osobowości w sumie 2,459 ogólnie zdrowych ludzi, którzy zapisali się do 1958 Baltimore Longitudinal Study of Aging.

Dane te, zebrane od uczestników (którzy w tym czasie mieli od 17 do 98 lat), stały się podstawą do porównania specyficznych cech osobowości i długowieczności 943 uczestników badania, którzy zmarli w ciągu 50-letniego okresu badania.

Mężczyźni i kobiety, którzy byli ponadprzeciętni pod względem, między innymi, ogólnej aktywności i stabilności emocjonalnej, zazwyczaj żyli o 2-3 lata dłużej niż ci, którzy byli poniżej średniej mierzonej na tych samych parametrach.

Źródło: Psychosomatic Medicine