Prawo do zwrotu przez 365 dni Prawo do zwrotu przez 365 dni
Bezpłatny zwrot Bezpłatny zwrot
Dostawa już od 15 zł Dostawa już od 15 zł
Gwarancja ceny Gwarancja ceny
Trustpilot Trustpilot

Zoptymalizuj swoje zdrowie dzięki śmiechowi

Od blogera: Henriette Laugesen

Humor demonstruje zarówno nadmiar, jak i powagę. Ponadto, śmiech zapewnia zdrowie, zarówno fizyczne, psychiczne jak i społeczne. Tak więc, nawet w czasach kryzysu, istnieją tylko dobre powody, aby znaleźć uśmiech. Zmartwienia, w przeciwieństwie do śmiechu, nie przynoszą nic dobrego.

Światło usuwa zmartwienia
Kiedy my, ludzie, naciągamy uśmiechnięte kokardki i wydajemy bulgoczące dźwięki, mamy do czynienia z życiem i jego krętym torem przeszkód. Humor w rzeczywistości zapewnia ujście dla zmartwień. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez jednego z badaczy humoru. Za pomocą humoru pozbywamy się zarówno negatywnych, jak i pozytywnych energii, które gromadzą się w organizmie. Poprzez śmiech doznajemy ulgi i uwolnienia od niego.

Co się dzieje, gdy się śmiejemy
Humor i śmiech mają pozytywny wpływ zarówno na ciało, jak i na mózg. Są trzy rzeczy, które szczególnie wyróżniają się w badaniach nad humorem i śmiechem. Kiedy się śmiejemy, uwalniane są duże ilości substancji zwanej immunoglobuliną. Wzmacnia układ odpornościowy i działa jak przeciwciało przeciwko infekcjom w organizmie. Śmiech powoduje, że w organizmie uwalniane są endorfiny. Mają one działanie uśmierzające ból w organizmie. Ponadto, dodają energii i pozostawiają uczucie pragnienia i sukcesu. Ostatnią substancją, którą uwalnia organizm jest serotonina. Jest to substancja znajdująca się w pigułkach szczęścia. To sprawia, że jesteś naturalnie zadowolony z życia.

Humor usuwa samotność
Samotność, niska samoocena i brak poczucia humoru to czynniki wzajemnie ze sobą powiązane. Badania wykazują. Humor sygnalizuje, że chcesz przebywać z innymi. Sygnalizuje innym, że jesteś otwarty na podejście i związek oraz że chcesz dzielić się swoją radością życia z innymi. Kiedy śmiejesz się z innymi, poprawiają się twoje relacje społeczne, a ty stajesz się zdrowszy. Nie ma więc powodu, by nie uwolnić tego dobrego humoru i towarzyszącego mu śmiechu.